w , ,

Czas na najważniejszy zabieg w uprawie czereśni

Plantacja czereśni Marcina Wierzbickiego o powierzchni 4,5 hektara wkracza w kluczowy okres kwitnienia. Uprawa czereśni, choć satysfakcjonująca, wiąże się z wyzwaniami, a największym zagrożeniem są wiosenne przymrozki, które potrafią zniweczyć plon w ciągu jednej nocy.

W tym roku pierwsze kwiaty odmiany Wanda już rozkwitły. Pozostałe odmiany, takie jak Kordia, Regina, Sylwia również wkraczają w fazę kwitnienia. Sadownik przewiduje pierwsze zbiory na początku czerwca, oczywiście pod warunkiem, że pogoda dopisze.

Ochrona roślin – klucz do sukcesu

W czereśni jest mniej zabiegów ochrony roślin niż w jabłoni, ale są one równie ważne. Najważniejszy zabieg to oprysk przeciwko brunatnej zgniliźnie drzew pestkowych wykonywany w fazie kwitnienia. W tym celu sadownik stosuje dwuskładnikowy produkt Samar, a zabiegi wykonuje wieczorem, po oblocie pszczół, które są kluczowe dla zapylania.

Dobra pogoda, ochrona i odpowiednia pielęgnacja dają nadzieję na owocny sezon dla wszystkich producentów czereśni.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

UDOSTĘPNIJ

Mszyce w sadach – czas na zabiegi! Znaleźliśmy zamiennik drogiego Środka Ochrony Roślin!

Wiosenne poruszenie w sadzie Pani Agnieszki! Czy to ostatni moment na posypowe?