w

Tusk: Chciałbym zaapelować do rządu, żeby jak najszybciej wzięli z Europy wszystkie pieniądze, które na nas tam czekają (…).

Donald Tusk zaapelował do rządu, by jak najszybciej uruchomił europejskie środki, które na nas czekają. Rząd robi wszystko, by te pieniądze od Polski odpłynęły. – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w gospodarstwie rolnym w Starym Chabowie (woj. Mazowieckie).

– Zdajemy sobie wszyscy sprawę, w jakich warunkach przyszło dzisiaj ludziom żyć i pracować. Tu, dla polskiego rolnika kwestia na przykład nawozów sztucznych jest absolutnie fundamentalna – powiedział przewodniczący PO.

– Niepojące prognozy, że chleb – i to raczej ten najtańszy – może kosztować nawet 10 zł pod koniec tego roku, podnoszą włosy na głowie, bo zdajemy sobie sprawę z tego, co to znaczy dla Polek i Polaków wszędzie, bez wyjątku – podkreślił Tusk.

– I dlatego z tego miejsca chciałbym bardzo gorąco zaapelować, jeszcze raz, do wszystkich odpowiedzialnych dzisiaj, nie tylko za politykę rolną, ale generalnie za rządy w Polsce, żeby jak najszybciej wzięli z Europy te pieniądze, wszystkie pieniądze, które na nas tam czekają. Nie ma żadnego wytłumaczenia, że w kilku sprawach rząd PiS-u robi wszystko, żeby te pieniądze od Polski odpłynęły – powiedział lider PO.

Choćby kary, jakie Polska płaci za błędy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w wymiarze sprawiedliwości. Przemnóżcie sobie państwo, milion euro dziennie na takie dopłaty do nawozów sztucznych. Ile gospodarstw tej wielkości można by w Polsce wesprzeć dziennie, gdyby chociaż tę jedną decyzję rząd PiS-u podjął, decyzję dotyczącą praworządności – zaznaczył Tusk.

– Dlatego zwracam się z gorącym apelem – jeszcze raz to powtórzę – jesteśmy gotowi pomóc we wszystkim, jeśli chodzi o działania Polski w Unii Europejskiej na rzecz Polaków, polskich rolników, polskich rodzin – powiedział.

– Ja jestem też do dyspozycji. Zrobimy wszystko, żeby pomóc, ale zróbcie na miłość Boga ten krok, mówimy tutaj o miliardach, dziesiątkach miliardów, setkach miliardów złotych, które powinny już od dłuższego czasu tu pracować w Polsce, na polskiej ziemi, w tym gospodarstwie, w każdym miejscu w Polsce – dodał Tusk.

  • źródło: forsal.pl za PAP
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nawadnianie w gospodarstwie – wnioski od 29 marca 2022r.

Co z dopłatami do nawozów?