w

Chciał kupić ciągnik, stracił 70 tys. euro. Policja ostrzega przed oszustami internetowymi.

Policjanci ostrzegają przed oszustami internetowymi, którzy wykorzystując czas zwiększonej ilości zakupów internetowych, chęci zaoszczędzenia, nasze roztargnienie czy też brak możliwości obejrzenia na żywo przedmiotów, które chcemy kupić, próbują wyłudzić pieniądze od kupujących w sieci. Na terenie powiatu iławskiego odnotowano kolejne przypadki takiego oszustwa.

Każdy z nas lubi zamawiać usługi czy robić zakupy przez internet, a szczególnie siedząc w zaciszu domowym. Szukając wyjątkowych okazji przeglądamy portale aukcyjne oraz sklepy internetowe. Jednak czasem chęć zaoszczędzenia,  roztargnienie czy też brak możliwości obejrzenia na żywo przedmiotów, które planujemy kupić, wykorzystują oszuści.

Tak też było w przypadku mieszkańca powiatu iławskiego, który chciał kupić ciągnik rolniczy. Mężczyzna zobaczył interesującą go ofertę na jednym z zagranicznych portali aukcyjnych. Pokrzywdzony nie miał jednak możliwości obejrzenia ciągnika przed zakupem. Dlatego wpłacił pieniądze po czym wysłał po niego kierowcę. Kiedy ten przyjechał na miejsce okazało się, że nikt nie sprzedaje sprzętu rolniczego o czym poinformował znajomego.  W związku z powyższym mieszkaniec powiatu iławskiego o wszystkim poinformował policjantów. Mężczyzna stracił prawie 70000 EUR.

Jak widzimy to kolejne przykłady oszustw za pomocą internetu w ostatnim czasie. Legendy mogą być różne, bo sprawcy wymyślają to coraz to nowsze metody oszustwa, jednak cel jest zawsze ten sam – osiągnąć zysk cudzym kosztem.

źródło: KPP Iława

UDOSTĘPNIJ

Ceny jabłek na rynku hurtowym w pierwszym tygodniu marca

Awaria Facebooka, Instagrama i Messengera! Globalne problemy z dostępem.