w

Ceny paliw w dół

Paliwa cały czas tanieją. Po fatalnym czerwcu wakacje przyniosły obniżki, które do tej pory nie chcą się zatrzymać. W tym tygodniu benzyna 95-oktanowa potaniała o 13 groszy za litr i średnio kosztuje obecnie 7,19 zł, natomiast cena diesla spadła o 12 gr i za litr płacimy 7,45 zł – podają analitycy portalu E-Petrol. Tańszy jest też autogaz.

„Paliwa na stacjach są wyraźnie tańsze niż przed tygodniem” – komentują w środę analitycy portalu. Choć wakacyjne wyjazdy rok temu kosztowały kierowców znacząco mniej niż obecnie, w pierwszych dniach sierpnia i tak mogą oni nieco odetchnąć.

Ceny paliw w dół

Z najnowszego badania detalicznych cen paliw realizowanego przez e-petrol.pl wynika, że benzyna 95-oktanowa potaniała o 13 gr na litrze. Średnio kosztuje obecnie 7,19 zł za litr (choć jeszcze rok temu w wakacje było to zaledwie 5,74 zł). Podobnej skali obniżka dotyczy też oleju napędowego. W ciągu tygodnia potaniał on o 12 gr i trzeba za niego płacić średnio 7,45 zł(podczas gdy rok temu było 5,43 zł).

Tańszy jest też LPG – o 4 gr na litrze. Paliwo to kosztuje obecnie średnio 3,31 zł za litr, podczas gdy na początku sierpnia 2021 r. kierowcy płacili za nie 2,65 zł – przypomina E-Petrol.

Według danych portalu na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa: świętokrzyskie, pomorskie i podkarpackie, w których wizyty na stacjach paliw należą do najtańszych.

Najdrożej jest z kolei w województwie lubuskim, gdzie litr Pb95 i ON kosztuje średnio 7,27 i 7,53 zł oraz na Dolnym Śląsku, na którym za LPG płaci przeciętnie 3,52 zł za litr.

źródło: PAP /money.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

WAPA: W Europie zapasy jabłek wzrosły o 16,5% w porównaniu z 2021 r

Produkcja wiśni jest nieopłacalna, a mimo to sadownicy nie rezygnują z tej uprawy !