Ceny owoców na Broniszach w początku tygodnia! Wiśni brak, śliwek full a jak pozostałe owoce?


W dniu 12 sierpnia późnym popołudniem odwiedziłam Rynek Hurtowy Bronisze aby dowiedzieć się o aktualnych cenach poszczególnych owoców. Jeśli chodzi o proporcję kupujących do sprzedających to o godzinie 18:00 w dniu 12 sierpnia kupujących było mniej w stosunku do sprzedających. Zaznaczyć jednak chciałam, że ogólny zbyt na owoce był średni po za jednym wyjątkiem: śliwka.

Jeśli chodzi o śliwkę rynek jest przepełniony na full śliwką w tym momencie a paleta odmian bogata. Czy są śliwki dobrej jakości? Na rynku idąc alejkami okazało się, że mamy dwie a miejscami można powiedzieć, że i trzy alejki ze śliwką. Jakość śliwek jest naprawdę bardzo zróżnicowana od tych premium – extra po słabej jakości co wiąże się również z cenami.

Śliwka mieszaniec jest w cenie od 1,50 zł w górę i sprzedawana w klatkach po 20 kg. Śliwki ogólem sprzedawane są w zakresie od 25 zł do 45 zł za klatkę wszystko zależy od odmiany, jakości. Towaru jeszcze raz podkreślam jest bardzo dużo a zainteresowanie słabe jak na tą ilość kupców na rynku. Sprzedający podkreślają “swoje trzeba wystać”.

Wiśnia jest owocem którego na rynku Bronisz jest najmniej, ponieważ na całych Broniszach były tylko dwa stoiska gdzie odmianę Łutówkę sprzedawano w cenach 18- 2o zł za łubiankę 3 kg. Zainteresowanie jest bardzo duże ze strony kupujących.

Truskawki jest proporcjonalnie nie dużo na rynku, obecnie są to późne odmiany jak np. San Andreas czy Albion który na Broniszach jest w cenie 4,50 zł za pojemnik 0,5 kg. Truskawka nie cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem jak ponad tydzień temu i “schodzi” z rynku w wolnym tempie. Ceny sięgają do 5 zł za pojemnik 0,5kg. Truskawki w łubiankach słabej jakości są po 10 zł a lepszej po 15 zł.

Borówki jest znacznie mniej niż kilka dni czy tygodni temu co spowodowało, że cena z 14 zł jeszcze dwa tygodnie temu teraz wzrosła nawet do 17 zł za kg. Borówka jest sprzedawana w małych pojemnikach jak i łubiankach po 3 kg.

Jeżyna na rynku staje się coraz bardziej widoczna plantatorzy informują, że to drugi lub trzeci zbiór  a pojemnik 250 gram sprzedają od 2,5 zł do 3,75zł w zależności od jakości towaru.

Cena maliny jest bardzo rozbieżna na rynku ponieważ kształtuje się od 4 zł do nawet 9 zł za pojemnik 0,5 kg z zaznaczeniem, że 9 zł to cena za towar najlepszej klasy. Sprzedający zaznaczył, że taki towar sprzedał w tej cenie przed południem kiedy towaru było mniej.

Czerwona porzeczka  5 zł za 250 gram.

Brzoskwinie kształtują się na poziomie od 25 zł do 50 zł w zależność od rozmiaru, jakości i odmiany.

Cena dużego, wysokiej jakości jabłka odmiany Piros  była w granicach 36 zł za klatkę. Drobne  jabłka tej odmiany są w granicach 26 zł za klatkę.

Paulared ładny i gruby na Broniszach  w cenie 40 zł za klatkę drobne jabłka idą po 30 zł.

Delikates gruby ceni się 35 zł za klatkę 15 kg i  podkreślić należy, że ta odmiana cieszy się zainteresowaniem. Na rynku jeszcze cieszy się zainteresowaniem odmiana Papierówka gdzie za klatkę ładnego towaru można otrzymać 60 zł.

Jeśli chodzi o Gruszkę sezon się zaczyna a Klapsa jest na rynku hurtowym Bronisz w cenie 40 zł za klatkę.

Notowania cenowe wdg. Rynku Hurtowego Bronisze.pl:

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.