w

Bronisze! Kiedy najlepiej przyjechać z towarem?

Rynek Hurtowy Bronisze istnieje od ponad 20 lat w centralnej Polsce i są sadownicy, którzy mogą pochwalić się 20-letnią obecnością na Broniszach. Każdy dzień na rynku rządzi się swoimi prawami ale czy jest statystyka, która w jakimkolwiek stopniu wskazuje kiedy najlepiej przyjechać na rynek z towarem?

Wielu sadowników uważa, że najlepszym terminem na przyjazd jest czwartek w nocy (nad ranem) lub niedziela wieczór – te daty są najczęściej wskazywane przez sadowników. Sadownicy często podkreślają, że w tych dniach na tygodniu zawsze jest najwięcej kupujących ale co za tym idzie również sprzedających.

Tak naprawdę nie ma złotego środka – kiedy przyjechać… W sezonie zbioru świeżych owoców czasami zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy jako pierwsi z świeżym towarem na rynku i wtedy możemy uzyskać dwukrotną cenę za owoce. Taka sytuacja miała miejsce w roku 2019 na początku sezonu zbioru odmiany Boskoop:

Początek września na Broniszach! Boskoop 60 zł za klatkę!

Prawdą jest również fakt, iż nawet przyjeżdżając w najlepszej porze mając słabej jakości towar – możemy nie sprzedać nic.  Sadownicy przyjeżdżający na Bronisze starannie przygotowują towar bo jak sami mówią „kupują oczy”. Za ładny towar zawsze można uzsykać więcej …

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraińska firma buduje tłocznie soków w Rawie Mazowieckiej!

Za wcześnie na olej! A co z miedzią?