w , ,

Za wcześnie na olej! A co z miedzią?

Spotkaliśmy się 7 marca 2020 roku w miejscowości Belsk Duży w związku z pytaniami sadowników dotyczącymi: Kiedy wykonać zabieg olejem a kiedy miedzią?

Wiele osób w ciągu kilku najbliższych dni przymierza się do wykonania zabiegu preparatem miedziowym. Jeśli myślimy o miedzi w tym momencie będzie to zabieg dedykowany rakowi bakteryjnemu (chorobą drewna i kory) .

Pojawiło się JUŻ kilka branżowych artykułów na temat produktów olejowych w sadzie. Informuję Was, że zabieg olejem parafinowym jest zupełnie bezsensowny w tym momencie. Po pierwsze zabieg olejem robimy tuż przed wylęganiem przędziorka (temperatury powyżej 10 stopni Clejsusza). Wdg. doradców najlepsza skuteczność zabiegu olejem jest w fazie mysie ucho (opcjonalnie zielony pąk). Drugim argumentem czemu jeszcze wstrzymać się z zabiegiem olejowym to zbyt niskie temperatuty w najbliższych dniach. Zachęcam Was obecnie do LUSTRACJI SADÓW.Więcej dowiecie się w vlogu poświęconemu miedzi i olejowi:

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronisze! Kiedy najlepiej przyjechać z towarem?

Nawożenie z początkiem sezonu upraw jagodowych – PHH Stampol Sławomir Kopeć