w ,

Ukraińska firma buduje tłocznie soków w Rawie Mazowieckiej!

Powstaje nowa tłocznia soków w województwie Łódzkim w miejscowości Rawa Mazowiecka. Kto jest inwestorem?! Dowiedzieliśmy się z rozmowy z redaktorem naczelnym portalu www.kochamrawe.pl, że inwestorem jest Ukrainiec.Tłocznia soków ma przetwarzać dziennie  1500 ton jabłek .

Nowa tłocznia soków Vertograd Juice powstaje w rawskiej strefie przemysłowej przy ul. Opoczyńskiej. Już w tym roku rozpocznie się skup owoców.

– W rejonie, w którym 30 proc. użytków rolnych zajmują sady to ważna inwestycja – twierdzi starosta Józef Matysiak.

Jak dowiadujemy się od portalu KochamRawe.pl: Budowa tłoczni już trwa. Jak zapewniają inwestorzy będzie w niej dziennie przetwarzanych 1500 ton jabłek, a także innych owoców, z których będą produkowane soki.

Tłocznia oferuje 80 miejsc pracy, a skup owoców i tłoczenie soków ruszy już jesienią tego roku. Powierzchnia terenu inwestycji 36 788,00m²!

– Myślę, że sadownicy z naszego regionu z tego skorzystają, gdyż będą mieli blisko dużego odbiorcę owoców – podkreśla w rozmowie z KochamRawe.pl starosta Matysiak.

Na terenie zieleni przed budynkiem administracyjnym znajdować się będą jabłonie ,które mają sprawiać wrażenie wizyty w sadzie:

źródło: www.grafitarchitekci.pl oraz www.kochamrawe.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

8 komentarze

  1. Zakład budują ale pieniędzy za wykonane obiekty nie płacą. Informacja od pana dyrektora na pytanie dlaczego nie płacą bo nie mają pieniędzy. Ciekawe czy tak powiedzą przyszłym pracownikom

  2. Sadownikom u nas w regionie to nawet jakby ktoś przyjechał, zerwał jabłka, wywiózł i dobrze zapłacił to i tak byliby niezadowoleni, nie mieli kasy i znaleźli powód do narzekania

  3. He już w Regnowie powstała wspaniałą Roja. Wszyscy byli zachwyceni jej świetlana przyszłością i rozwojem zarówno dla gminy jak i lokalnych sadowników. I co? Każdy widzi. Miejmy nadzieję że Ukrainiec będzie uczciwszy w interesach. Swoją drogą Ukraińcy teraz robotnicy, a już niebawem właściciele narzucający ceny i warunki…

  4. I tak trzymać, Nowe inwestycje bardziej pobudzą gospodarkę na na naszym terenie, tym bardziej, że posiadamy dużo niezainwestowanych terenów tag w mieście jak i w przyległej gminie Rawa Mazowiecka.

Biodegradowalna folia do ściółkowania – przyszłością w uprawie truskawki?

Bronisze! Kiedy najlepiej przyjechać z towarem?