Początek września na Broniszach! Boskoop 60 zł za klatkę!

Początek września na rynku Bronisze to pustki sprzedających a “kolejki” kupujących. Rynek w dniu 2 września do południa  jak mało kiedy świecił pustkami. Sadownicy  którzy przyjechali z jabłkami w południe nie musieli długo czekać na sprzedaż – chętnych nie brakowało. Nie jeden sadownik opróżniał auto w dniu dzisiejszym w 10 minut – jak podają sprzedający na Broniszach. Obecnie po południu sytuacja się zmienia i sprzedających przybywa.

Ceny za jabłka kształtują się od 35 zł do 40 zł za ładne owoce natomiast za klasę niższą od 20zł do 30 zł za klatkę.

Paulared  na Broniszach kształtuję się w cenach od 35 zł do 40 zł za klatkę, w zależności od jakości, wybarwienia i oczywiście zainteresowania w danej chwili na rynku. Drobne owoce średnio 25 zł do 20 zł za klatkę.

Celesta na rynku jest w cenie maksymalnej do 40zł  (za ładny towar).

Odmiana Lobo za ładny towar kształtuje się w cenie do 40 zł za klatkę. Drobne owoce tej odmiany po 20 zł.

Piekny Piros dla koneserów na ryku w cenie 45 zł za klatkę. Na rynku był tylko jeden sadownik posiadający w sprzedaży tą odmianę.

Delikates ceni się  nawet do 40zł. W większości towar schodzi w cenach 35 -38 zł za klatkę, drobny natomiast  kształtuje się w cenach 20 zł – 25 zł.

Gala na rynku Bronisz w cenach 40 zł za klatkę!

Pojawił się pierwszy Prince na rynku co prawda widać było ewidentnie, po kolorze jabłka, że zbiór stanowczo za wcześnie! Prince w cenie 30 zł za klatkę.

Pierwszy Boskoop na rynku Bronisze był widziany w cenie 60 zł za klatkę! To druga taka rekordowa kwota jaka padła w tym sezonie za pierwsze jabłka danej odmiany. Sadownicy informują, że pierwsze większe partie Boskoopa będą przywozić na Bronisze na początek następnego tygodnia.

Ceny jabłek są droższe niż w roku ubiegłym ale zaznaczmy jeszcze raz, że rok 2019 jest bardzo ubogi w plony. Sadownicy w tym roku powinni solidarnie trzymać ceny i nie zaniżać ich, ponieważ każde jabłko może okazać się na wagę złota w tym sezonie!

Śliwka prezydent na rynku w cenie od 2,50 zł do 3 zł za kilogram. Obecnie na rynku są tylko dwa stosika z ta śliwką.

Węgierka od 2 zł – 2,5zł za kilogram.

Porównaj z cenami z :

 

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.