w , ,

Biogazownia rolnicza – korzyści dla okolicznych mieszkańców

Rozwój intensywnej produkcji zwierzęcej bardzo często przyczynia się do zwiększenia emisji odorów, które mogą być uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Powstające odory niekorzystnie wpływają również na dobrostan utrzymywanych zwierząt, a także zdrowie osób pracujących w budynkach inwentarskich. Racjonalne zagospodarowanie odchodów zwierzęcych poprzez wykorzystanie ich do produkcji energii elektrycznej i ciepła w biogazowni rolniczej, pozwala ograniczyć lub zneutralizować negatywny wpływ odorów na życie ludzi i zwierząt.

Biogazownia rolnicza może przynosić również wiele innych korzyści lokalnej społeczności. Najważniejszą z nich jest możliwość wykorzystywania pewnego i taniego ciepła powstającego w biogazowni do ogrzewania budynków mieszkalnych. 

Możliwość wykorzystania ciepła z biogazowni przyciąga również do gmin kolejnych przedsiębiorców. To z kolei skutkuje powstawaniem nowych miejsc pracy, a także generuje spore dochody do budżetu gminy w postaci podatków. Dzięki nim gmina może finansować inwestycje potrzebne i przyjazne mieszkańcom.

Jeśli chcą Państwo poznać wszystkie korzyści wynikające z funkcjonowania biogazowni rolniczych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.kowr.gov.pl.

Kliknij i zobacz wszystkie filmy edukacyjne dotyczące biogazowni rolniczych zrealizowane przez KOWR.

Zobacz również:

Mikrobiogazownie rolnicze sposobem na samowystarczalność energetyczną gospodarstwa

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polska nie chce wprowadzać 50% redukcji ŚOR ! Czy jest możliwość wprowadzenia zmian do Krajowego Planu Strategicznego ?

Kolejne dni przyniosą prawdziwy atak zimy. Śnieżyce i zamiecie !