w , ,

Jak poprawnie wprowadzić maliny w spoczynek zimowy. Komunikat dla plantatorów malin !

Zbiory malin zbliżają się ku końcowi. Co dalej? Zbiegi jesienne, wykonywane dolistnie na plantacjach malin są nazywane często tymi pierwszymi wiosennymi. Dokarmienie jesienne malin ma ogromny wpływ na start w nowym sezonie, ale nie tylko! 

Na plantacji może wydarzyć się sytuacja. że wszystkie zabiegi zostały wykonane, a mimo to maliny nie zrzucają liści, choć liście przebarwiły się na kolor charakterystyczny dla jesieni. Dlaczego tak się dzieje?  Roślina odbiera impuls fotoperiodyczny skracającego się dnia, ale „ta informacja” nie trafia do korzeni, gdyż temperatura w ciągu dnia i nocy nie zmienia się znacznie.

Jesienna pogoda dla producentów malin to duże wyzwanie, może ona powodować, stres abiotyczny i biotyczny, zablokowanie pewnych procesów dla roślin, lub je spowolnić.

Jesienią na plantacji malin oczekuje się:

  • – Zdrewniałych pędów na krzewach
  • – Zagojonych rany
  • – Zatrzymanego krążenia soków
  • – Zgromadzenie odpowiednich składników na przyszły sezon.

Pomocą na jesieni w uzyskaniu odpowiedniego wejścia w stan spoczynki zimowego jest COPFALL.

Jest to jedyny na rynku produkt który, oferuje nie tylko możliwość zrzucenia liści na plantacji malin ale i możliwość cofania soków. Siarczan miedzi sam nie daje takich możliwości jak siarczan miedzi z dodatkiem innowacyjnej technologii INDEFOL! Stymulując spadek zawartości fitohormonów (auksyny, gibereliny i cytokininy) oraz wzrost zawartości inhibitorów wzrostu (kwas abscysynowy i etylen), technologia INDEFOL przyspiesza defoliację rośliny i jej wejście w naturalny stan spoczynku. Po kilku dniach widać już efekty stosowania produktu. Na większości plantacji, o umiarkowanym tempie wzrostu, dawka 7 l/ha wystarcza do osiągnięcia znacznego przyspieszenia opadania liści. Należy zapewnić dobre pokrycie górnej i dolnej strony liścia, należy unikać skapywania roztworu, aby zminimalizować uszkodzenia młodych tkanek. Nie stosować na liście mokre od deszczu lub rosy.

– informuję Sławomir Kopeć z Stampol.

Produkt dedykowany jest szczególnie dla plantacji malin owocujących na pędach dwuletnich. Copfall chroni zasoby składników pokarmowych, zgromadzonych w tkankach na następny sezon i ogranicza występowanie zaburzeń fizjologicznych podczas wegetacji drzew i krzewów. Cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród plantatorów.

informuję Karol Liponoga, sadownik oraz właściciel sklepu ogrodniczego.

Copfall jest szczególnie polecany:

  • – dla plantacji w których wymagana jest dobra widoczność, aby ułatwić przycinanie drzew i krzewów;
  • – dla gospodarstw, w których warunki pogodowe wydłużają okres opadania liści, co może nasilać zachorowalność na choroby bakteryjne i grzybowe.

Copfall powoduje:

  • – Na plantacji z umiarkowanym wzrostem przyspiesza defoliację w ciągu 7-10 dni.
  • – Na plantacji w pełni intensywnego wzrostu przyspiesza defoliację w ciągu 15-20 dni.
  • – Wspomaga szybsze gojenie blizn po opadłych liściach.

Produkt stosowany jest przez wielu producentów malin, w tym również przez znanego Youtubera Cielmus. Relacje z oprysku produktem COPFAAL na plantacji Łukasza Cielmy mogą Państwo obejrzeć klikając w link >>> https://youtu.be/n7ly8sinCyU

Dystrybutorem produktu COPFALL jest firma STAMPOL, a produkt można zakupić stacjonarnie lub on-line w sklepie ogrodniczym LIPFRUIT. 

Nowy utworzony sklep ogrodniczy  LIPFRUIT znajduję się w miejscowości Ugory (Józefów nad Wisłą). Sklep zaopatruje sadowników i rolników w nawozy za pośrednictwem sklepu internetowego.

W związku z dużym zainteresowaniem produktem COPFALL, sklep LIPFRUIT wprowadził promocję. Przy zakupie online produktu COPFALL, dostawa dla Państwa jest za jedyny grosz [ kliknij i zamów]. 

W kwestii dobrania odpowiedniej dawki nawozu oraz terminu zabiegu, aby przyniósł jak najlepsze rezultaty, zapraszamy do kontaktu z Karolem Liponoga:

Więcej o produkcie COPFALL:

Więcej o produkcie oraz jego dostępności:

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 na 10 rolników wynajmuje maszynę od innego rolnika

Rządowa aplikacja suszowa nie funkcjonuje