w

Na rynku w Kraśniku sprzedają truskawki po 5 złotych! Gdzie, sens i logika?

Handel na lokalnym rynku niesie za sobą sporo emocji. Doświadczył tego youtuber Cielmus podczas wizyty na kilku straganach w mieście Kraśnik.

Rolnicy handlujący tam truskawki, jeden przez drugiego obniżają ceny, które dochodzą do naprawdę skrajnie nieopłacalnych – informuje w swoim filmie YouTuber.

YouTuber Cielmus z samego rana zbierał truskawki z którymi udał się następnie na targowisko. Plantator informuje, że ładną truskawkę sprzedaje po 10 złotych, a gorszą po 8 złotych.

Ja gdybym miał rwać truskawki na skup za 2,50 zł/kg, cały dzień w kucka, do tego ból pleców, ból krzyża, to gdzieś bym to miał – mówi w filmie plantator.

Jak zaznacza w filmie plantator: Szacunek do pracy powinien zaczynać się u rolnika.

Konsumenci marudzą co do truskawek, ale my producenci, no cisną mi się na usta same złe rzeczy. Jeżeli ja sprzedaje po 9-10 złotych truskawki, przyjeżdża następny sprzedający patrzy się, jaka cena i wystawia taką samą cenę jest ok… Ale nie ma tak! Czym więcej towaru, tym cena mniejsza! Na rynku w Kraśniku sprzedają truskawki po 5 złotych! Gdzie, sens i logika? Gdzie, jest szanowanie interesów? Rolnik nie ma szacunku dla siebie! Najchętniej za złotówkę, gdyby mógł to by sprzedał – Informuje w swoim filmie Cielmus

Cała wypowiedź youtubera niżej w filmie zamieszczonym na kanale YT Cielmus:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

23 komentarzy

 1. Ja myślę że warto jechać do tego Krasnika,nie wiem czy do Starego czy do Fabrycznego po truskawki za 5 zeta i sprzedać po 9 zeta w Lublinie.Jezeli truskawki so po 5 to maliny bedo po 7 !!!

 2. Piszą ludzi nie znający realiów biznesu pod chmurką nie rozumieją ile trudu trzeba włożyć! Najczęściej pytanie klientów czy słodka i dlaczego tak drogo choć zdarzają się Ci rozumni co doceniają i pytają kiedy będę następnym razem.

 3. A ja wam w krotce życzę smacznych truskawek z ukrainy pełnych pestycydów i innej zakazanej chemi , jeszcze zatęsknicie za tą Polską droga truskawką jak ci źli rolnicy przestaną ja sądzić

 4. Opryski robota paliwo jak masz wiekszą plantacje to musisz kogoś zatrudnić cena nie opłacalna
  10-8zł za kg to wcale nie jest tak dużo
  Najlepiej to po 1 zł sprzedawac

 5. A ile płacą pośrednicy plantatorom, czy skupy przetwórnie? Ile płaci biedronka za pozyskany kg od plantatorów? Więcej niż 5zł za kg? Zrób to samo, sprzedaj pośrednikowi po 4 zł, a pośrednik sprzeda po 10zł/kg.

 6. I bardzo dobrze,taniej sprzedadzą to i zarobią ,bo towar zejdzie.Truskawki długo leżeć nie mogą ,więc rolnik straci bo nikt zgniłych nie kupi.5-6 zł to przynajmniej w miarę normalna cena. Pamiętam jak truskawki kupowałam po 2,50.

 7. Wolny rynek. Każdy sprzedaje towar za tyle ile uważa że jest warty. Z takim myśleniem jak Ty zapraszam do pracy w Biedronce za 4 koła po 12 godzin dziennie. Twój film oburzył mnie całkowicie. Życzę Ci żebyś kiedyś zaznał biedy.

 8. A ty chłopie masz robisz szum z niczego .każdy ma prawo sprzedawać za ile uwaza. Tylko ty byś chciał się nie orobić i ceny wymyślać z kosmosu. Myślisz że jak by były truskawki po 20 zł za kg czy twoje maliny po 60 zł za kg to konsumen kupi. Owszem kupi ale kg a tak to stać konsumenta na więcej kilogramów.

 9. Zobaczymy jak ten wielki ytuber będzie w tym roku maliny rwałl po 3.5 zł za kilogram . W tamtym obliczył koszt wyprodukowania na 20 zł za kg. Dobrze że w tym kraju jest mało takich nierobów i cwaniaków . Mam nadzieję że nie obniży ceny za rwanie malin pracownikom tylko dołoży jeszcze im.

Znaleziono 5 skradzionych ciągników rolniczych marki John Deere

Spojrzałam na cenę czereśni, była dziwna — stwierdza pani Bożena.