w

Na rynku w Kraśniku sprzedają truskawki po 5 złotych! Gdzie, sens i logika?

Handel na lokalnym rynku niesie za sobą sporo emocji. Doświadczył tego youtuber Cielmus podczas wizyty na kilku straganach w mieście Kraśnik.

Rolnicy handlujący tam truskawki, jeden przez drugiego obniżają ceny, które dochodzą do naprawdę skrajnie nieopłacalnych – informuje w swoim filmie YouTuber.

YouTuber Cielmus z samego rana zbierał truskawki z którymi udał się następnie na targowisko. Plantator informuje, że ładną truskawkę sprzedaje po 10 złotych, a gorszą po 8 złotych.

Ja gdybym miał rwać truskawki na skup za 2,50 zł/kg, cały dzień w kucka, do tego ból pleców, ból krzyża, to gdzieś bym to miał – mówi w filmie plantator.

Jak zaznacza w filmie plantator: Szacunek do pracy powinien zaczynać się u rolnika.

Konsumenci marudzą co do truskawek, ale my producenci, no cisną mi się na usta same złe rzeczy. Jeżeli ja sprzedaje po 9-10 złotych truskawki, przyjeżdża następny sprzedający patrzy się, jaka cena i wystawia taką samą cenę jest ok… Ale nie ma tak! Czym więcej towaru, tym cena mniejsza! Na rynku w Kraśniku sprzedają truskawki po 5 złotych! Gdzie, sens i logika? Gdzie, jest szanowanie interesów? Rolnik nie ma szacunku dla siebie! Najchętniej za złotówkę, gdyby mógł to by sprzedał – Informuje w swoim filmie Cielmus

Cała wypowiedź youtubera niżej w filmie zamieszczonym na kanale YT Cielmus:

UDOSTĘPNIJ

23 komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Jak tanio, oddają za bezcen – wystarczy w niedzielę pod kościołem zobaczyć jakimi furami zajeżdżają Ci co tak dokładają do interesu.

 2. Ja myślę że warto jechać do tego Krasnika,nie wiem czy do Starego czy do Fabrycznego po truskawki za 5 zeta i sprzedać po 9 zeta w Lublinie.Jezeli truskawki so po 5 to maliny bedo po 7 !!!

 3. Dlatego moja plantacja została zaorana w tym roku.Poszrdłem do pracy 8 godzin i wracam do domu jak gość i nie ryje w tej ziemi po 14 godzin albo dłużej

 4. Może ten ktoś kto sprzedaje po 5 złotych to może podkrada komuś w nocy z pola i jedzie na targ i sprzedaje , stąd taka cena

 5. Piszą ludzi nie znający realiów biznesu pod chmurką nie rozumieją ile trudu trzeba włożyć! Najczęściej pytanie klientów czy słodka i dlaczego tak drogo choć zdarzają się Ci rozumni co doceniają i pytają kiedy będę następnym razem.

 6. A ja wam w krotce życzę smacznych truskawek z ukrainy pełnych pestycydów i innej zakazanej chemi , jeszcze zatęsknicie za tą Polską droga truskawką jak ci źli rolnicy przestaną ja sądzić

 7. Opryski robota paliwo jak masz wiekszą plantacje to musisz kogoś zatrudnić cena nie opłacalna
  10-8zł za kg to wcale nie jest tak dużo
  Najlepiej to po 1 zł sprzedawac

 8. A ile płacą pośrednicy plantatorom, czy skupy przetwórnie? Ile płaci biedronka za pozyskany kg od plantatorów? Więcej niż 5zł za kg? Zrób to samo, sprzedaj pośrednikowi po 4 zł, a pośrednik sprzeda po 10zł/kg.

 9. I bardzo dobrze,taniej sprzedadzą to i zarobią ,bo towar zejdzie.Truskawki długo leżeć nie mogą ,więc rolnik straci bo nikt zgniłych nie kupi.5-6 zł to przynajmniej w miarę normalna cena. Pamiętam jak truskawki kupowałam po 2,50.

 10. BRAWO.
  Wkoncu normalna cena
  . Wieski wystarczająco już się nabrali. Cena rządzi podaż takie są prawa rynku.
  A jak jemu zatanio to niech sam to żre!!

 11. Wolny rynek. Każdy sprzedaje towar za tyle ile uważa że jest warty. Z takim myśleniem jak Ty zapraszam do pracy w Biedronce za 4 koła po 12 godzin dziennie. Twój film oburzył mnie całkowicie. Życzę Ci żebyś kiedyś zaznał biedy.

 12. A ty chłopie masz robisz szum z niczego .każdy ma prawo sprzedawać za ile uwaza. Tylko ty byś chciał się nie orobić i ceny wymyślać z kosmosu. Myślisz że jak by były truskawki po 20 zł za kg czy twoje maliny po 60 zł za kg to konsumen kupi. Owszem kupi ale kg a tak to stać konsumenta na więcej kilogramów.

 13. Pracownik !
  Jeżeli widzę, że nie masz szacunku do drugiego człowieka a po twoim wpisie widzę że nie masz, to nie będę wchodził z tobą w dyskusję.

 14. Zobaczymy jak ten wielki ytuber będzie w tym roku maliny rwałl po 3.5 zł za kilogram . W tamtym obliczył koszt wyprodukowania na 20 zł za kg. Dobrze że w tym kraju jest mało takich nierobów i cwaniaków . Mam nadzieję że nie obniży ceny za rwanie malin pracownikom tylko dołoży jeszcze im.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znaleziono 5 skradzionych ciągników rolniczych marki John Deere

Spojrzałam na cenę czereśni, była dziwna — stwierdza pani Bożena.