w , ,

Cięcie sekatorem dwuręcznym w sadzie. Na co zwracają sadownicy uwagę przy wyborze sekatora?

Najważniejszym zabiegiem agrotechnicznym w zimowym okresie jest cięcie drzew. Odpowiednie formowanie koron ma wpływ na plonowanie. Z jakich narzędzi korzystają sadownicy w celu wykonywania cięcia? Jakie sekatory są najlepsze?

Sadownicy przy wyborze odpowiedniego sekatora zwracają uwagę na jakość. Produkty profesjonalne wykonane w wysokim standardzie posłużą nam dłużej niż jeden sezon. Kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze sekatora jest możliwość wymiany elementów sekatora. Oczywiście ważna jest również waga i ostrze. Praca w sadzie powinna być lekka i precyzyjna. W przypadku starszych nasadzeń lub cięcia koron drzew z platformy sadownicy wybierają sekatory dwuręczne, które umożliwiają maksymalny wysięg.

Łukasz Cielmus korzysta od ponad 13 lat z sekatorów ręcznych i dwuręcznych. Pierwszy sekator Lowe otrzymał podczas pracy przy cięciu sadu w Niemczech, a ulubionym modelem jest sekator Lowe 22 z zakrzywionym ostrzem i kowadełkiem.

Innowacyjny sekator dwuręczny Lowe 22 to uniwersalny, profesjonalny sekator dwuręczny kowadełkowy, o ergonomicznym kształcie, idealny do cięcia grubych gałęzi, które znajdują się poza zasięgiem rąk. Jest wygodny w użyciu.

Jak wygląda cięcie sadu sekatorem dwuręcznym z platformy? Czy pierwszy 14- letni sekator pracuje jeszcze w sadzie? Ile sekatorów posiada Łukasz? I kiedy zakończy cięcie sadu? Na wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w filmie:

Czy, wiesz, że elementy metalowe w sekatorach Lowe są pokryte 0,01 mm powłoką, aby zabezpieczyć je przed korozją. Oprócz tego powłoka zawiera składnik zapobiegający przyklejaniu się do niej zabrudzeń, co znacząco poprawia wydajność pracy i ułatwia utrzymanie sekatora w czystości. Czysty sekator to brak źródeł bakterii i wirusów powodujących infekcje chorobowe w sadzie.

Sekatory Lowe są dostępne w sieci sklepów Agrosimex.

Czytaj również:

Jaki sekator ręczny najczęściej wybierają sadownicy?

Test sekatorów elektrycznych Ausonia: Nativa Small i Work It 30

UDOSTĘPNIJ

KPO: Małe przetwórstwo – nabór wystartował

Rosną koszty pracy, paliw czy środków ochrony roślin….