w

900 drzewek jabłoni dla mieszkańców Szczecina!

Portal wszczecinie.pl informuje: Dla mieszkańców Szczecina przygotowano ponad 900 blisko 2-metrowych sadzonek jabłoni. Chętni będą mogli je odebrać w zamian za przyniesienie do jednego z trzech wyznaczonych ekoportów dowolnego przedmiotu, któremu będzie można nadać drugie życie.

Akcja „Szczecin idzie w zielone” wystartuje w najbliższy poniedziałek, 14 września. Sadzonki jabłoni w trzech różnych odmianach będą rozdawane mieszkańcom w trzech największych szczecińskich ekoportach: przy ul. Arkońskiej, Leszczynowej oraz Taczaka.

Drzewka będą mogły odebrać te osoby, które do jednego z tych miejsc, przyniosą przedmiot mogący przydać się innym osobom. – Mogą być to: porcelana, szkło, zabawki, książki, płyty, sprzęt AGD, meble i wszystko to, co nadaje się do dalszego użytku, ale z wyłączeniem ubrań. Po przekazaniu przedmiotu pracownikowi, będzie można odebrać sadzonkę – wyjaśnia Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Co ważne, jedno drzewko przysługuje jednej osobie – niezależenie od liczby przyniesionych przedmiotów. W akcji mogą wziąć udział wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosami. Organizatorzy proszą również o zachowanie dystansu społecznego.

Organizatorami wydarzenia „Szczecin idzie w zielone” są Urząd Miasta Szczecin oraz Zakład Usług Komunalnych. Głównym Partnerem wydarzenia został Ecogenerator, czyli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.

źródło: WSZCZECINIE.PL, [email protected]

AUTOR ZDJĘCIA: ZUK

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pozwolimy na oszukiwanie polskich rolników i konsumentów – minister Ardanowski.

Agrobiznes dzisiaj: „… jabłek nie zabraknie, mówią sadownicy”