Zarząd KRIR, przekazując pismo Copa-Cogeca skierowane do Komisarza UE ds. Rolnictwa w sprawie środków łagodzących wpływ wojny w Ukrainie na unijny sektor rolny, 24 marca 2022 r. zwrócił się z apelem do Prezydenta RP, Wicepremiera-Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisarza UE ds. Rolnictwa o poparcie postulatów zawartych w tym piśmie oraz podjęcie działań na forum UE w celu opóźnienia wejścia w życie przepisów dotyczących Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu”.
Konsekwencje wojny na Ukrainie z każdym dniem coraz bardziej odczuwa Polska i kraje sąsiadujące, ale także odległe państwa, które przez lata sprowadzały z Ukrainy surowce. Nie wiemy także jak długo potrwa ta sytuacja, ani jaki będzie jej dalszy bieg.
W związku z powyższym wnosimy o pilne zawieszenie wszelkich procedowanych reform, których efektem może być dalszy wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego.
Poniżej nasze pisma:
- Do Prezydenta >>>
- Do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi >>>
- Do Komisarza UE ds. Rolnictwa >>>
- Załącznik – pismo Copa-Cogeca >>>
źródło: KRIR
Polscy i Polska ma z Ukrainą wspólny cel , podobnie inni mają dorażnie wspólne cele z ruskimi – i jak zwykle skoczą sobie do gardła – dlatego trzeba ich ratować wcześniej niż to było w 41 r.
Ukraina atakowana ogniem i bombami , My kapitałem w tym samym celu i na podstawie tych samych roszczeń !!!