w

Zbiory Jonagoldów w Belgii o połowę mniejsze

Prawie wszystkie belgijskie owoce zostały zebrane i znajdują się w chłodniach, z wyjątkiem kilku późnych odmian. W tej chwili nadal jesteśmy zajęci zbieraniem Magic Star, a zbiory będą zakończone razem z tą odmianą – mówi Yves Wolfcarius z Wolfcarius Fruit.

Można powiedzieć, że plon i jakość gruszek są w tym roku bardzo dobre. Handel jest nadal dość spokojny, ale ceny nie są dramatyczne. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, spodziewam się, że będziemy prowadzić normalny obrót handlowy – Yves Wolfcarius i jego brat Stephan

Jonagold bardzo nas rozczarował pod względem produkcji i jakości. Wynika to z połączenia różnych czynników. W zeszłym roku mieliśmy najlepsze zbiory, więc teraz mamy inny rok. Do tego dochodzą przymrozki wiosenne, poparzenia słoneczne i grad. Ze względu na ograniczone wolumeny ceny są na zadowalającym poziomie, ale wydajność jest rozczarowująca. W Belgii jabłka Boskoop wypadły lepiej niż Jonagold i Gala, Granny i Braeburn również wypadają w tym roku pozytywnie ”- mówi Yves.

W serwisie agf.nl czytamy: Szacuję się, że w tym roku Belgowie zebrali mniej niż połowę jabłek Jonagold. Sezon Jonagoldów w Belgii zakończył się dość wcześnie i prawdopodobnie nie przetrwają przy krajowej produkcji.

źródło: www.agf.nl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kiedy zakończy zbiory Paweł Kazana?

Co z „Programem dla szkół” w związku z obecnymi obostrzeniami?