w , ,

Zbiór mechaniczny jabłek w nowoczesnych sadach przemysłowych! Kombajny do zbioru jabłek!

Na tle Europy Polska jest największym producentem jabłek zarówno tych deserowych, jak i przemysłowych. Mimo iż wielu sadowników dąży do osiągnięcia jak najlepszej jakości owoców, istnieje grupa sadowników, gdzie produkcja skupia się na jabłkach przemysłowych.

W Polsce nowoczesnych sadów przemysłowym jest kilka, kilkanaście procent. Sadownicy w tych sadach również stosują ochronę oraz nawożenie, jednakże takie które pozwoli uzyskać im dużą masę towarową z drzew, a nie ostatecznie wybitną jakość owoców. Wielu sadowników, którzy operują kilkunastoma lub kilkudziesięcioma hektarami sadów, stawia na technologie.

Zbiór owoców za pośrednictwem kombajnów jest szybszy, prostszy no i najważniejsze tańszy! Z roku na rok koszty siły roboczej rosną a dostępność pracowników staje się coraz trudniejsza. Znakomitą alternatywą dla ludzkiej pracy przy zrywaniu jabłek przemysłowych (prosto z drzewa) jest zastosowanie kombajnu.

Firma Weremczuk już od ponad 8 lat oferuje sadownikom maszyny do zbioru mechanicznego jabłek.

Celujemy w segment rynku, gdzie sadownicy chcą zbierać owoce na przemysł prosto z drzew – nie spady. Takie pierwsze zapytania pojawiały się około 8 lat temu. Nasze maszyny pracują w sadach typowo przemysłowych. Okazało się, że doskonale się tam sprawdzają – informuje Pani Ewa Bezkorowajna z firmy Weremczuk

W nowoczesnych sadach przemysłowych dostępne są dwie maszyny do zbioru mechanicznego:

Otrząsarka do owoców MAJA AUTOMATIC LK – to maszyna, która umożliwia szybki i wydajny zbiór owoców z drzew. Urządzenie może być stosowane do zbioru jabłek przemysłowych, wiśni, śliw, oliwek, migdałów czy innych owoców pestkowych. Otrząsarka wyposażona została w automatycznie rozwijany i zwijany ekran, dzięki czemu do obsługi maszyny wymagane są jedynie 2 osoby. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć koszty produkcji oraz przyspieszyć proces zbioru.

Otrząsarka do jabłek MAJA AUTOMATIC LK gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości zbioru owoców, jak również blisko 100% skuteczności  a także ograniczyć  powstawanie ewentualnych strat.

W zależności od parametrów plantacji (głównie odległości pomiędzy drzewami w rzędzie) istnieje możliwość wyboru szerokości ekranu, który zostanie zamontowany na urządzeniu. Rozwiązanie to pozwala na indywidualne dopasowanie maszyny do potrzeb producenta. Hydrauliczne napędy zespołów roboczych oraz płynna regulacja parametrów pracy sprawiają, że obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna.

Owoce zebrane otrząsarka MAJA trafiają do kistenów bądź skrzynek. Po wyborze odpowiedniej opcji możliwy jest również ich zbiór do worków typu BIG-BAG.

Zamawiając u nas maszynę możesz dopasować ją do swoich potrzeb. Teraz jest najlepszy czas, żeby lepiej poznać naszą ofertę i wybrać idealne dla siebie rozwiązania. Skontaktuj się z nami!

Opublikowany przez Weremczuk Agromachines Środa, 16 grudnia 2020

 

Kombajn do zbioru jabłek FELIX/Z – to maszyna całorzędowa przeznaczona do pracy w sadach prowadzonych wg. technologii szpalerowej. Maszyna znana jest przede wszystkim jako kombajn do zbioru wiśni i śliwek, jednak doskonale sprawdza się również w przypadku zbioru jabłek przemysłowych.

FELIX/Z to maszyna zaczepiana do ciągnika, współpracująca z traktorami o mocy min. 80 KM.  Urządzenie wyposażone jest w podzespoły gwarantujące skuteczną i efektywną prace oraz zbiór wysokiej jakości owoców.  Wszystkie zespoły robocze kombajnu do wiśni FELIX/Z są napędzane hydraulicznie, dzięki czemu obsługa maszyny jest bardzo prosta. Dodatkowo pozwala na szybkie dostosowywanie parametrów pracy do aktualnych potrzeb.  Urządzenie wyposażone jest w skrętne koła oraz dyszel sterowany hydraulicznie, dzięki czemu sterowanie kombajnem i prawidłowe ustawienie w rzędzie nie stanowi problemu dla operatora ciągnika.

Jeśli mówimy o kombajnie FELIX/Z to warto wspomnieć, że klienci dopasowali – czy też specjalnie posadzili sady, tak, aby można było zbierać jabłka na przemysł prosto z drzew. Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z nami, aby zobaczyć maszynę w pracy  – informuje Pani Ewa Bezkorowajna z firmy Weremczuk

JAK ZBIERAĆ JABŁKA KOMBAJNEM FELIX/Z

Zbiór jabłek kombajnem FELIX/Z jest niezwykle szybki i wydajny. Zasada pracy maszyny oparta jest na systemie 2 pionowych otrząsaczy, które wprawiając gałęzie drzewa w ruch drgający powodują odrywanie owoców. Ciągnięty przez traktor kombajn najeżdża na drzewo, które zostaje wprowadzone w strefę otrząsania kombajnu. Owoce spadają na elastyczne transportery znajdujące się poniżej zespołu otrząsającego. Następnie są one przenoszone do zespołu oczyszczającego kombajnu i ostatecznie kierowane są do skrzyniopalet ustawionych na pomoście roboczym.

JAKI SPRZĘT WYBRAĆ DO MECHANICZNEGO ZBIORU JABŁEK?

Kombajny do zbioru owoców FELIX/Z to urządzenia, które mogą być stosowane jedynie w sadach dostosowanych do mechanicznego zbioru owoców, uprawianych według technologii szpalerowej. Maszyna polecana jest szczególnie do dużych powierzchni upraw.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zbiór mechaniczny wiśni i śliwek! Wybierz odpowiedni kombajn już przed sezonem!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wycofują 54 substancje w 2021 roku. Będzie dofinansowanie do zakupu BIOLOGICZNYCH ŚOR?!

Czy rolnik ma obowiązek podawania danych wrażliwych przy zakupie nawozów azotowych?