w , , ,

Szampion 2021 – zbiór jabłek kombajnem TECNOFRUIT [VIDEO]

Spotkaliśmy się z sadownikiem Danielem Jaworskim w Izbicy (okolice Legionowa), aby dowiedzieć się jak wygląda zbiór kombajnem jabłek deserowych i przemysłowych.

Zerwaliśmy już Galę i Goldena, obecnie trwa zbiór Szampiona. Zdecydowałem się na zakup kombajnu TECNOFRUIT w związku z wciąż rosnącymi kosztami siły roboczej. Dzięki maszynie znacznie więcej jesteśmy w stanie zerwać jabłek w ciągu dnia. W tamtym roku 12 pracowników zrywało około 40 skrzyń. Teraz przy kombajnie pracuje 8 osób i napełnienie skrzyni zajmuje nam od 7 do 10 minut.

– informuje sadownik w video-relacji.

 

Maszyny serii Tecnofruit mogą być używane przez cały rok do wykonywania różnych prac oprócz zbierania owoców nadają się również do przycinania drzew zimą lub latem, przerzedzenia drzew, jak również do prac przy siatkach przeciwgradowych. TECNOFRUIT – idealny dla nowoczesnych gospodarstw, zajmujących się zbiorem owoców, które szukają wytrzymałej maszyny wielozadaniowej.

Koszty związane z pracą przy zbiorach mogą zostać zredukowane o jedną trzecią!

15.000 euro na każde 10 hektarów (dane pochodzące z przykładowego gospodarstwa). Jest to możliwe dzięki mniejszej liczbie pra- cowników przy jednoczesnym zwiększeniu ich wydajności oraz dzięki ograniczeniu uszkodzeń owoców porównując z tradycyjnymi metodami zbierania. Wszystko to w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji umożliwia bardzo krótki okres amortyzacji.

[czytaj więcej informacji …]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Ceny używanych skrzyniopalet w 2021 roku

Fakt: „W sklepach za jabłka trzeba płacić ponad 60 proc. więcej niż dwa tygodnie temu!”