w

Zainteresowanie skupem owoców w ramach państwowego programu jest bardzo duże

foto: istockphoto

Przerabiamy powyżej 70 ton malin od 230-250 dostawców na dobę; zainteresowanie skupem owoców w ramach państwowego programu jest bardzo duże

– powiedział prezes spółki Owocmix Robert Gogółka.

Jak czytamy na naszdziennik.pl prezes Gogółka przekazał, że zapisy plantatorów na dostawy malin do prowadzonych przez spółkę punktów ruszyły 8 lipca. „Już drugi tydzień kupujemy powyżej 70 ton malin na dobę” – dodał. Zaznaczył, że dziennie dostawy wynoszą prawie 77-78 ton, natomiast wcześniej było to ok. 60 ton.

Jeżeli rolnik u nas zapisał się na listę, to odbieramy 100 proc. tego, co zerwie z pola. Zakład pracuje na 120 proc. mocy” – podkreślił.

Szef spółki Owocmix poinformował, że dziennie dostawców owoców jest 230-250; część plantatorów dostarcza po 50-70 kg owoców, ale są i tacy, którzy przywożą powyżej tony.

Gogółka ocenił, że 95% dostawców to plantatorzy z powiatów kraśnickiego i opolskiego. „Zainteresowanie jest bardzo duże, głównie z powiatów kraśnickiego i opolskiego, ale dzwonią też rolnicy z powiatów janowskiego, lubelskiego i zza Lublina” – wyjaśnił.

Jak podał, spółka skupuje maliny klasy pierwszej w cenie 5,30 zł za 1 kg i drugiej – 5 zł za 1 kg. Na zapłatę – stwierdził – dostawcy czekają zwykle ok. 7-10 dni. „Płatności są bardzo szybko regulowane. Raz w tygodniu staramy się płacić rolnikom za dostarczony surowiec” – podał.

  • źródło: naszdziennik.pl / PAP
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skup malin tylko dla wybranych

Ukrywał się przed policjantami w malinach