w

Zabrali 10 letniego chłopca na wieczorną kradzież czereśni! Uwaga na złodziei!

Co roku w Polsce zdarzają się kradzieże owoców z pól, tym razem jeden z pracowników gospodarstwa, w sadzie czereśniowym złapał na gorącym uczynku złodziei! Sadownik produkujący od wielu lat czereśnie informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych o zaistniałej sytuacji:

W piątek wieczorem, nasz pracownik pilnujący sadu, zauważył trzy osoby kradnące czereśnie, szybka akcja i udało nam się ich złapać. Byli to Piotr z Sicienka, Rafał z Zielonczyna oraz Oliwier z Sicienka. Niestety nie mogę publikować ich wizerunku. Najgorsze jest to, że Oliwier ma 10 lat, a na kradzież zabrał go wujek Piotr wraz z kolegą Rafałem właścicielem tego samochodu co miał służyć do zabrania kradzionych czereśni. Uważam, że mieszkańcy gminy mają prawo wiedzieć kto jest ich sąsiadem i czym się zajmuje.

Sprawą zajęła się już policja, a wkrótce sąd.

Jak informuje nasz portal właściciel gospodarstwa, takie sytuacje mają miejsce nawet kilka razy w sezonie!

W artykule 123, paragrafie 1 Kodeksu wykroczeń czytamy: Kto z nienależącego do niego ogrodu bezprawnie zabiera w nieznacznej ilości owoce, warzywa lub kwiaty, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
źródło: Facebook  Sebastian Szymanowski
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Agrobiznes: „Zbiór mechaniczny wiśni kosztuje jedną trzecią zbioru ręcznego…” ?

Wysokoprzyswajalne nawozy dolistne od Valagro powiększają swoją rodzinę o nowy skład: 0.25.50 !