w

Wysłał 50 ton owoców, ale nie otrzymał za nie zapłaty!

Mieszkaniec z gminy Kurów (powiat puławski) został oszukany podczas sprzedaży jabłek. Wysłał 50 ton owoców, ale nie otrzymał za nie zapłaty! Kontakt z kupcem się urwał, a mężczyzna stracił 30 tys. złotych.

– Na początku października do zawiadamiającego zadzwonił mężczyzna z czeskim akcentem, który powiedział, że jest zainteresowany kupnem dużej ilości jabłek. Zaoferował za nie dość korzystną cenę – powiedziała Rejn-Kozak w rozmowie z PAP.

Ustalono szczegóły zakupy jabłek. Mężczyzna wysłał dwa samochody ciężarowe z owocami pod wskazany przez kupującego adres. Firma transportowa, która realizowała transport zapłatę otrzymała w gotówce od nieznanego mężczyzny, a adres dostawy został zmieniony

– Przygotowując się do kolejnego załadunku na internetowej giełdzie rolnej mężczyzna zauważył ogłoszenie dotyczącej firmy, której wcześniej sprzedał jabłka. Okazało się, że mężczyzna podający się za przedstawiciela czeskiej firmy w podobny sposób kupował jabłka od mieszkańca województwa mazowieckiego. W rzeczywistości go oszukał, bo płatność za jabłka nigdy nie dotarła do sprzedającego – podkreśliła policjantka.

Niestety, po wysłaniu jabłek przez rolnika, kontakt z kupującym się urwał, telefon jest wyłączony. Mężczyzna nie otrzymał zapłaty. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Źródło informacji: lublin.se.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Szkolenie on-line zorganizowane przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach o temacie: „Kierunki i osiągnięcia hodowli twórczej roślin ogrodniczych w Instytucie Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach”

To ostatni dzwonek dla sadowników na odzyskanie należności!