w , , , ,

Opracował kilka lat temu niezastąpioną pomocną maszynę do plantacji truskawek! Zobaczcie to sami!

Pierwsze promienie słońca w marcu to znak dla producentów truskawek – wegetacja rusza! Warto natomiast już teraz przed rozpoczęciem pierwszych wiosennych prac w plantacjach truskawek zapoznać się z ofertą specjalistycznych maszyny uprzątających stare liście i rozłogi.

Pozostawione liście w truskawkach z poprzedniego sezonu mogą sprzyjać chorobą w nowym sezonie. Doradcy zalecają plantatorom usunięcie starych liści. Praca ta jest bardzo czasochłonna, dlatego warto zastosować sprawdzoną mechaniczną metodę usuwania pozostałości z poprzedniego sezonu, aby ograniczać choroby takie jak np. szara pleśń.

Taką maszyne od kilku lat produkuję Michał Gaca. Właściciel firmy Agromod oraz producent owoców jagodowych, jak sam wyjaśnia: “Produkujemy maszyny szkółkarskie i sadownicze na całą Polskę i klika krajów Europy. Po kilku zapytaniach klientów, że mają taki problem w produkcji, przystosowałem posiadane w ofercie szkółkarskie szczotki walcowe do odkrywania mateczników, do zastosowania na plantacjach truskawek.”

Maszyny pracują na plantacjach, na płasko, na wałach, na matach oraz na folii. Najwięksi klienci użytkują maszyny na areałach 10-20 ha. Efekty pracy oceniają bardzo dobrze. Jest to obowiązkowy zabieg na plantacjach jagodowych. Obecnie mamy dwa modele szczotek do czyszczenia w plantacji truskawek w trzech rozmiarach walcy: 0,7m, 1m , 1,2m – informuje pomysłodawca maszyny Pan Michał Gaca.

Maszyny  idealnie się sprawdzają do usuwania starych liści na plantacji truskawek. Szczotka stosowana wczesną wiosną również usuwa chwasty, które wyrosły przed zimą lub na wiosnę. Bardzo ważnym aspektem jest, że maszyna jest ustawiana we wszystkich możliwych ustawieniach walców względem siebie. Co ważniejsze dobieramy odpowiedni materiał szczotek, który nie powoduje uszkodzeń młodych roślin informuje nasz portal konstruktor maszyny do czyszczenia plantacji truskawek Michał Gaca.

Jeśli są Państwo zainteresowani „Szczotką” do czyszczenia plantacji z starych liści, chwastów i rozłogów Pan Michał zaprasza do kontaktu: 602 765 814; [email protected]Mała Wieś 57, 96-214 Mała Wieś, Polska
Pan Michał zajmuje się również produkcją maszyn do szkółkarstwa sadowniczego. 
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Stanowisko MRiRW dotyczące organizacji szkoleń w zakresie środków ochrony roślin w okresie epidemii wirusa SARS-CoV-2

Atak siarczystego mrozu. IMGW: nawet -20 stopni Celsjusza