w ,

Wygarnianie gałęzi w sadzie – ręcznie czy maszynowo?! Czy warto kupić wygarniacz?!

Cięcie zimowe sadów jest tematem topowym w grudniu i styczniu. Wielu sadowników gdy  zakończy cięcie zimowe w sadach i zabiera się za porządkowanie kwater.

Jedną z najcięższych zimowych prac w sadach jest ręczne wygarnianie gałęzi za pomocą grabi. Pytanie tylko czy warto nadwyrężać kręgosłup oraz zaniedbywać własne zdrowie w czasach gdy taką czynność może za nas wykonać w bardzo szybkim tępie maszyna?!

Na rynku Polskim mamy dostępnych kilkanaście wygarniaczy do gałęzi. Najlepsze wygarniacze to oczywiście te o napędzie hydraulicznym i regulacji hydraulicznej. Maszyny są często uniwersalne i pasują do wielu ciągników z złączem przedniej hydrauliki.  Porozmawiajmy o wygarniaczu do gałęzi w sadzie na przykładzie maszyny Producenta Agromod:

Wygarniacz wymiata gałęzie z dwóch stron jednocześnie lub z jednej. Sekcje wymiatające składają się z prętów z tworzyw sztucznych. Hydrauliczny napęd wygarniaczy pozwala na płynną regulację obrotów wygarniaczy. Maszyna z pełną hydrauliczną regulacją szerokości w zakresie 1 m oraz składaniem hydraulicznym.  Sterowanie wygarniaczem jest elektrohydrauliczne z dwóch oryginalnych par hydrauliki ciągnika a sam montaż nie wymaga żadnych przeróbek .

Prezentowana wersja w video jest dla sadów o rozstawie rzędów 2,7 m do 4.3 m. Minimalna szerokość po złożeniu to 130 cm. Dzięki takim małym gabarytom po złożeniu możemy bezproblemowo poruszać się na najbardziej ciasnych uwrociach w sadzie. Wydajność maszyny przy wymiataniu dwustronnym bez rozdrabniania do 1,5 ha/godz. Wydajność maszyny przy wymiataniu dwustronnym z rozdrabniaczem jest uzależniona od wydajności rozdrabniacza. W testach z rozdrabniaczem 160 cm osiągnięta wydajność to 1 ha/godz.

Jaki koszt maszyny? Cena to od 10 000 zł  do 11 000 zł netto w zależności od sposobu montażu (czy ciągnik jest wyposażony w przedni tuz), dodatkowo otrzymujemy od producenta dokumenty PROW. Gwarancja na maszynę to 24 miesiące.

Zakupiona maszyna na terenie powiatów Rawskiego, Grójeckiego, Wareckiego jest dostarczana i montowana u klienta na ciągniku w cenie podanej wyżej. Koszty  zakupu takiej maszyny są niewielkie a komfort pracy w wygarnianiu gałęzi do końca życia – ogromny! Proszę rozważcie ten zakup…

Ciekawostka: Wygarniacz gałęzi jest w zestawie z belką herbicydową! (dodatkowo płatna opcja)

Maszyna wyposażona w wygarniacz daje dodatkową możliwość montażu (w ramie)  również belki herbicydowej,  aktywnego pielnika z dwoma narzędziami. 

Kontakt w sprawie wygarniacza do gałęzi :

http://www.agromod.pl/

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolejne uderzenie w polskich przedsiębiorców, sadowników 
i konsumentów – opłata cukrowa!

Co nowego w 2020 roku dla sadowników?