w

Włosi informują o rosnących kosztach oraz o europejskiej ilości jabłek w 2021 roku równej z 2020 rokiem

Liczby na rozpoczęcie sezonu handlowego włoskich jabłek są w sumie pocieszające, ale koszty produkcji i transportu mogą zniweczyć wysiłki producentów – dwa pełne niepokoju zdania otwierające komunikat prasowy Assomeli :

Aby zrównoważyć rynek krajowy, Włochy muszą utrzymać wiodącą rolę na rynkach europejskich i międzynarodowych; Sprzedaż znacznej części owoców z rynku krajowego ma strategiczne znaczenie dla zapewnienia równowagi między podażą a popytem. Ale będzie to trudne. Covid wpłynął nie tylko na zdrowie ludzi, ale także na transport i produkcje. I nie ma szczepień, którym można by zaradzić.

Trudności z wejściem do wielu krajów na całym świecie w samym sercu pandemii ograniczyły handel, doprowadzając sektor transportu statków i kontenerów do kryzysu. Dzisiaj, w obliczu wyraźnego ożywienia, firmy walczą o znalezienie kontenerów, a koszty rosną, przypomina Assomela. Szacuje się, że wzrost o 50% w transporcie zamorskim, około 6 centów za kilogram w wartości bezwzględnej i 20% w transporcie drogowym w Europie. Opakowania kosztują o 20% więcej niż w epoce przed chorobą. W wartościach bezwzględnych mówimy o 2 centach za kilogram.

W ubiegłym roku znaczny wzrost dotknął elektryczność (365%), ropę (+248%) i gaz ziemny (+545%), częściowo uspokojony, ale widoczny zarówno dla obywateli, jak i dla sektora przemysłowego. Do tego dochodzą koszty normalnych czynników produkcji, takich jak nawozy i środki ochrony roślin, wszystkie ogniwa w pasie, co, jak podkreśla Assomela, zawsze iw każdym razie przenosi koszty do portfela rolników.

Europa spodziewa się produkcji 11.735.000 ton. 10% więcej w 2020 i 2019 r., ale skutki wiosennych przymrozków i letnich gradobicia spowodują, że przemysł przetworzy więcej owoców niż w zeszłym roku , w wyniku czego ilość jabłek, które mają zostać wprowadzone na rynek świeży, jest praktycznie równa 2020 r..

źródło: http://italiafruit.net

Coś tu się nie zgadza?! Prognozy zbioru jabłek 2021 wdg. WAPA 4,17 a wdg. GUS 3,6…

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sadowniku! Do 31 sierpnia złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego za paliwo

Grzegorz Puda: Chciałbym, aby młode pokolenie zakładało na wsi rodziny.