w

TVP3 podaje: Wielki urodzaj jabłek w łódzkich sadach

foto: istockphoto
Drzewa oblepione są owocami – wszystko wskazuje na to, że ten sezon będzie bardzo urodzajny w większości odmian jabłek. Sadownicy nie są jednak do końca zadowoleni, bo to może oznaczać niskie ceny. Część sadowników wciąż jeszcze nie sprzedała jabłek z ubiegłego roku – podaje TVP3 Łódź.

Zima była dość łaskawa, dlatego w większości sadów na drzewach zawiązało się naprawdę dużo owoców. Sadownikom pomagały także pszczoły murarki, które obecnie kończą swoją pracę i szykują się już do kolejnego sezonu.

Tymczasem w tym roku na drzewach jest nawet 200 owoców, dlatego sadownicy już musieli interweniować, choć w czerwcu następuje naturalny opad słabszych zawiązków.

Zrobiliśmy tu przerzedzanie. Czekamy teraz – za tydzień powinien być jakiś efekt, powinny się zawiązki różnicować. Te mniejsze będą spadać, a te większe powinny zostać

– opowiadał Kazimierz Stępniak, sadownik.

PORA NA CZEREŚNIE

Zbiory dopiero we wrześniu. Natomiast w ciągu kilku dni powinny się zacząć zbiory czereśni. Drzewa są już zabezpieczone przed ptakami -podaje TVP3 Łódź.

Czereśnie nie obrodziły aż tak, jak jabłonie. Owoców jest mniej, ale, jak twierdzą sadownicy, powinny być większe i smaczniejsze, a także lepiej wybarwione. Z hektara powinno być około 15 ton.

Źródło: TVP3 Łódź
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mariusz Pudzianowski przygotowuje się do zbioru owoców w swoim sadzie

Ceny czereśni na rynkach hurtowych – 20 czerwca 2022r.