w ,

Wapnowanie gleb bez limitu

W nawiązaniu do licznych wystąpień samorządu rolniczego w sprawie zniesienia limitu powierzchni gospodarstw, które mogą otrzymać dofinanowanie do wapnowania z Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało pismem z 20 maja 2022 r., że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przyjął propozycję resortu rolnictwa, uwzględniającą wnioski izb rolniczych.

Jak poinformowało MRiRW zaproponowana modyfikacja Programu przewiduje możliwość dopuszczenia do udziału w programie posiadaczy użytków rolnych o powierzchni powyżej 75 ha, przy założeniu, że dla tej grupy beneficjentów możliwe będzie dofinansowanie zakupu wapna nawozowego lub środka wapnującego niezbędnego do wysiewu na powierzchni nieprzekraczającej 75 ha użytków rolnych o pH ≤ 5,5 w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Po zmianie programu wapnowania gospodarstwa o powierzchni powyżej 75 ha będą mogły wnioskować o dofinansowanie w wysokości 100 zł/tony czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO).

  • źródło: krir.pl

Wapnowanie w sadzie. Jakie dawki? Jakie optymalne pH gleby?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nowe kwoty w świadczeniach emerytalno – rentowych

Pojawił się problem przy zbiorach truskawek w kraju