w , ,

Wapń jest kluczowym pierwiastkiem w produkcji jabłek – UNI-CAL (CaHPO3)

Wapń jest kluczowym pierwiastkiem w produkcji jabłek wysokiej jakości. Jako składnik budulcowy komórek odpowiada za jędrność, trwałość i zdolność przechowalniczą jabłek. Wiele wskazuje na to, że kolejny sezon będziemy musieli skupić się na dokarmianiu dolistnym.

Przymrozki uszkodziły znaczną część pąków, ale wiele z nich udało się zregenerować. Pamiętajmy, jednak, że podtrzymane na drzewach z pomocą gibereliny i proheksadionu wapnia owoce często mają mniej nasion, co będzie negatywnie wpływać na zaopatrzenie w wapń. Dodatkowo, jak na razie zmagamy się z suszą – jeśli taki warunki pogodowe utrzymają się, transport wapnia do owoców będzie utrudniony.

Rozwiązaniem w tym sezonie może być zastosowanie nawozu UNI-CAL (CaHPO3), który zawiera kompleks metaboliczny Inci Verda Technology. Ma on za zadanie maksymalizować pobieranie i wykorzystanie składników pokarmowych z gleby.

Nawóz ten charakteryzuje się wysoką zawartością fosforu (40% P2O5), a także wapnia (18%). Wpływa pozytywnie na jędrność i wielkość jabłek. Wapń odpowiada za wzmocnienie i stabilizację struktury ścian komórkowych. Dodatkowo gwarantuje przepuszczalność błon komórkowych (umożliwiając transport składników odżywczych w roślinie), a także będzie niezbędny do prawidłowych podziałów komórkowych. Należy też mieć na uwadze, że dostarczając dolistnie wapń, zmniejszamy konkurencję o ten pierwiastek pomiędzy poszczególnymi częściami roślin.

UNI-CAL wspomaga zapobieganiu gorzkiej plamistości podskórnej i co ważne wpływa korzystnie na wybarwienie owoców!

Ciekawostka: Zastosowanie Uni Cal zapobiega pękaniu czereśni.

Przedstawiciel i dostawca środków Unium Bioscience Ltd. na terenie Polski oraz doradca techniczny:

Tatra Ltd., Adam Leśniewski, tel. 503 423 682, e-mail: [email protected]

Dystrybutorzy UNI-CAL® na rynku polskim:

M-AGRO Sebastian Maciaszek, Paprotnia 5, 96-206 Sadkowice, e-mail: [email protected], tel. 791 579 115

PHU Biotel Sp z o.o., Dzikowice 87 , 67-300 Szprotawa, e-mail: [email protected], tel. (68) 376-27-33

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przyjedź i zbierz dla siebie truskawki – 5 zł za kilogram!

Dwa miliardy euro więcej dla Polski na rolnictwo