w

W tym roku rachunki za prąd wzrosły o 10 proc. Na tym jednak nie koniec.

W tym roku rachunki za prąd wzrosły o 10 proc. Na tym jednak nie koniec. Już w najbliższych miesiącach przedsiębiorstwa energetyczne skończą kalkulować koszty, by następnie złożyć wnioski o zatwierdzenie nowych taryf do Urzędu Regulacji Energetyki.

W ocenie ekspertów wzrost cen energii elektrycznej jest jednak nieunikniony- podaje Business Insider. Co istotne, trend ma się utrzymać również w kolejnych latach.

Jak tłumaczy Grzegorz Onichimowski, ekspert rynku energetycznego z Instytutu Obywatelskiego, większość firm, które zaopatrują nas w energię, kupowały ją jeszcze w zeszłym roku.

– W tym roku energia w hurcie kosztuje niemal dwa razy drożej niż kosztowała w zeszłym roku, więc my już mamy na horyzoncie podwyżkę 100 proc., ale będzie ona rozłożona w czasie – dodaje.

Jak dodaje Andrzej Domański w rozmowie z portalem, sam wzrost cen energii wynika nie tylko z rosnących kosztów, ale i zaniechań państwa. – Mieliśmy wiele czasu jako państwo, by do oczekiwanych przez rynek zmian się przygotować – argumentuje.

W jego ocenie transformacja energetyczna w Polsce po prostu „leży” Zdaniem eksperta obecny rząd doprowadził do zniszczenia lądowej energetyki wiatrowej, która mogła być jednym z kół zamachowych transformacji energetycznej.

źródło: money.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pogoda długoterminowa na końcówkę września

Rolnicy oszczędzą na paliwie? Projekt zwrotu akcyzy za paliwo dla rolników ponownie trafił do komisji sejmowej.