w

Pogoda długoterminowa na końcówkę września

Apples in a Basket Outdoor. Sunny Background. Autumn Garden

Pogoda długoterminowa na końcówkę września może przynieść ocieplenie. W ostatnich dniach w Polsce było zimno i wilgotno. Według prognozy FaniPogody.pl sytuacja się poprawi – we wrześniu ma być jeszcze ciepło.

W najbliższych dniach nadal będzie chłodno. Według prognozy Polska zostanie podzielona na dwie części – wschodnia znajdzie się pod wpływem niżu, nie będzie go natomiast na zachodzie, gdzie pojawi się więcej słońca. Termometry wskażą tam około 15 stopni Celsjusza, z kolei na wschodzie temperatura wyniesie w okolicach 10 stopni.

Przełom nastąpi w czwartek 23 września. Będzie słonecznie i ciepło. Na zachodzie kraju termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. Niestety poprawa nie potrwa długo. Według prognozy portalu FaniPogody.pl przez kraj znów przetoczą się fronty atmosferyczne, które przyniosą zachmurzenie, dużo opadów i niższe temperatury. Kolejna poprawa pogody nadejdzie pod koniec miesiąca.

FaniPogody.pl piszą, że pod koniec września nastąpi „wybuch ciepła”. W całym kraju termometry wskażą temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza. Według tej prognozy na południowym zachodzie Polski będzie nawet 24-25 stopni Celsjusza. „Oczywiście to wyliczenia modeli na 10 dni do przodu i trzeba brać na nie delikatną poprawkę. Jednak widać tu optymistyczny wariant pogodowy. Poprawa pogody na koniec września nadejdzie i może nas jeszcze bardzo pozytywnie zaskoczyć” – podsumowuje portal FaniPogody.pl.

Co więcej, cieple dni możliwe są również w październiku. Wyliczenia modeli pogodowych wskazują, że na początku przyszłego miesiąca może być słonecznie i ciepło, temperatura może wynieść nawet 26 st. C.

źródło: RadioZET.pl/FaniPogody.pl/PAP – Marek Szczepanik/oprac. AK
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Pogoda/Pogoda-dlugoterminowa.-Gwaltowna-zmiana-pogody.-Wybuch-ciepla-i-powrot-lata

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Prezydent RP: będę stał na straży polskiego rolnictwa

W tym roku rachunki za prąd wzrosły o 10 proc. Na tym jednak nie koniec.