w ,

Ukraiński właściciel firmy T.B. Fruit unika spłaty kredytu w kwocie ok. 250 mln euro i buduje największą przetwórnie w Polsce?

Właściciel grupy T.B. Fruit to Ukraiński biznesmen z branży spożywczej Taras Barszczowski. Jak dowiadujemy się w informacji od Investohills Vesta obecnie unika spłaty kredytu w kwocie ok. 250 mln euro. Barszczowski prowadzi aktywną działalność w Polsce i zaciąga kredyty już w polskich bankach.
Fakty:
— W roku 2015 ogłoszono upadłość Delta Banku, na ten czas jednego z trzech największych banków na Ukrainie. Wprowadzono tymczasową administrację, a kilka miesięcy później Narodowy Bank podejmuje decyzję o likwidacji Delta Banku.

 

— Fundusz gwarancyjny wypłaca pieniądze poszkodowanym klientom, w tym czasie, kiedy kredytobiorcy upadłego banku nie śpieszą się ze spłacaniem długów.

 

— Jednym z kredytobiorców Delta Banku jest Taras Barszczowski, właściciel grupy T.B. Fruit. Należące do niego firmy Jabłunewy Dar i Tank Trans są winni banku ok. 250 mln euro. 

W dniu 15.02.20 r. Główny Departament Śledczy Policji Ukrainy rozpoczął dochodzenie karne № 12020000000000132 w sprawie uchylenia się od spłaty kredytu przez spółki Jabłunewy Dar i Tank Trans, należące do grupy T.B. Fruit znanego na Ukrainie i w Polsce biznesmena Tarasa Barszczowskiego. Kwalifikacja prawna: art. 191 p. 5 Kodeksu Karnego Ukrainy — przyswojenie mienia w wielkich rozmiarach lub grupą zorganizowaną.

— Tymczasem poprzez spółkę T.B Fruit Polska Barszczowski prowadzi aktywną działalność w Polsce, posiada dwa zakłady przetwórstwa owoców w Dwikozach i Annopolu oraz buduje trzeci — w Brzostowcu. Nowy zakład ma kosztować 45 milionów euro i ma być jedną z największych przetwórni owoców i jagód w kraju. 

 

— W licznych wywiadach Barszczowski chwali się planami rozwoju. T.B. Fruit jak podaje informacja zaciąga kredyty już w polskich bankach, w tym z kapitałem państwowym. Narażając tym razem na straty polski Skarb Państwa.

— Taras Barszczowski już zasłynął w Polsce z nieuczciwości finansowej. Chodzi o celowym i długotrwałym opóźnieniu płatności za dostarczone owoce. Wiem, że dzięki Państwa naciskom UOKiK nałożył na T.B. Fruit wielką grzywnę.

8,3 mln zł – taką karę otrzymał T.B. Fruit Polska za złamanie zakazu stosowania praktyk nieuczciwie wykorzystujących przewagę rynkową. To jedna z największych w Polsce firm skupujących owoce i produkujących koncentrat jabłkowy, jest częścią europejskiej grupy należącej do Francoso Corporation; przetwarza również wiśnie, maliny, aronię, truskawki oraz czarne porzeczki – czytamy na biznes.interia.pl

Praktyka konsekwentnego niepłacenia długów, stosowana przez Barszczowskiego również jest warta tego, by ostrzec jego potencjalnych kontrahentów w Polsce. 
UDOSTĘPNIJ

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rosja przestaje inwestować w nasadzenia w 2020 roku???

Targi AGROTECH OFICJALNIE się NIE ODBĘDĄ w dniach 13-15 marca 2020!