w

Ukraina: Zbiory jabłek w 2020 roku będą niskie, a ceny wysokie.

Sadownicy nie podzielają optymizmu analityków odnośnie perspektyw wzrostu zbiorów jabłek na Ukrainie w 2020 roku. W szczególności podczas seminarium internetowego „Perspektywy sezonu owocowo-warzywnego -2020 / 21 na Ukrainie”, zorganizowanego przez projekt APK-Inform: Warzywa i owoce, Jarosław Fedorishin, zastępca dyrektora Bukovinsky Garden LLC, powiedział, że kilka fal mrozu zmniejszyło perspektywy produkcji jabłek w Obwody Czerniowiecki, Chmielnicki, Tarnopol i Winnica nie mniej niż 30%.

Według niego, sadownicy ponieśli największe szkody z powodu zamrożenia 13 maja 2020 r., Kiedy temperatura powietrza spadła w nocy do minus 7 stopni Celsjusza. W ogrodach Bukovinsky Garden LLC było do minus 5 stopni.

„Ogrodnicy w regionie twierdzą, że plony spadną o 30–40%. Niektórzy mówią o stratach nawet do 60-70% plonów w swoich ogrodach. Porównajmy teraz – w zeszłym roku, kiedy zbiory jabłek gwałtownie spadły, na początku lata plon jabłek wynosił tylko około 10%, a teraz wynosi 30%. Oprócz utraty objętości plonów mróz będzie miał również negatywny wpływ na jakość jabłka, co oznacza, że ​​będzie on przechowywany gorzej ”- powiedział Jarosław.

Zauważył także, że ostatnio padały ciągłe deszcze i burze, a już w niektórych sadach pojawiły się pierwsze lokalne gradobicia i utrata jabłek. Dlatego Fedorishin konkluduje, że ceny jabłek będą wysokie w następnym sezonie, a zbiory mogą być jeszcze niższe niż w sezonie 2019/20. Uważa również, że nawet podaż koncentratu lub jabłek przemysłowych znacznie spadnie.

Według eksperta sytuacja w przypadku gruszek jest jeszcze gorsza, a utrata plonów jest jeszcze większa.

east-fruit.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komunikat sadowniczy / Brak magnezu, wapń, aminokwasy /Jacek Ceglarski – Azelis

Dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich w wysokości 3-5 tys. zł