w

Temperatura może obniżać się do minus 5 stopni !

Uprzedzaliśmy, że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i może nas zaskoczy w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety, wracają przymrozki, a miejscami znów spadnie śnieg.

Zanim w drugiej połowie tygodnia wyraźnie się ociepli i rozpogodzi, musimy się liczyć z powrotem akcentów zimowych, które mogą nam narobić sporo problemów. Wyż znad Skandynawii sprowadzi do Polski zimne powietrze.

W środę (19.04) w najcieplejszym momencie dnia przy pełnym zachmurzeniu i opadach deszczu temperatura w większości regionów kraju może nie przekraczać 5 stopni. To oznacza, że z dnia na dzień ochłodzi się nawet o ponad 10 stopni.

W pasie od Mazur i Warmii przez Kujawy po Pomorze spadnie deszcz ze śniegiem, śnieg i krupa śnieżna. Na wyżej położonych terenach podczas największego natężenia opadów, chwilowo krajobrazy mogą się zabielić. Podobnie będzie na terenach górzystych południa kraju.

Nie tylko śnieg, ale też mróz

To jednak nie wszystko. Aż do czwartku (20.04) noce i wczesne poranki na zachodzie, północy i w centrum kraju będą przynosić spadki temperatury na wysokości 2 metrów do zera, a lokalnie lekko poniżej. Przy gruncie temperatura może obniżać się do minus 5 stopni.

Tak niska temperatura o tej porze roku, przy rozpoczynającej się wegetacji, może powodować uszkodzenia i zniszczenia w uprawach na polach, w sadach, ogrodach i na działkach. Konieczne będzie zadbanie o uprawy, aby nie uległy wymrożeniu.

W weekend prawdziwa wiosna

Jednak w drugiej połowie tygodnia nadejdzie wreszcie prawdziwa wiosna, a wraz z nią bardzo ciepła, słoneczna i sucha pogoda. W weekend (22-23.04) termometry pokażą przeważnie powyżej 15 stopni, a w najcieplejszych regionach nawet 20 stopni w cieniu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny nawozów mają spaść o 25%

Biedronka wprowadzała konsumentów w błąd. Sąd utrzymał karę ponad 60 mln zł dla spółki.