w

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w zachodniej części kraju już w czwartek, 7 kwietnia. W nocy niebezpiecznie zrobi się już we wszystkich województwach. Wysoko w górach wiatr może osiągnąć prędkość nawet 130 km/h.

Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski, wietrzną pogodę przyniesie niż znad Bałtyku.

– Początkowo, w godzinach popołudniowych na zachodzie Polski porywy wiatru mogą zbliżać się do 80 kilometrów na godzinę, natomiast na północy i w centrum do 65 kilometrów na godzinę. Średnia prędkość wiatru wyniesie około 45 kilometrów na godzinę – poinformował Grzegorz Walijewski.

Przekazał, że najpierw ostrzeżenia zostaną wydane dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące silnego wiatru dla powiatów nadmorskich. „Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach…

Jak dodał rzecznik IMGW, w nocy wiatr przybierze na sile i zawieje w całej Polsce.

– W całej północnej, centralnej i zachodniej części kraju porywy mogą osiągać wartość 90 kilometrów na godzinę, nieco słabsze będą na południu. Natomiast wysoko w górach zawieje z prędkością nawet do 130 kilometrów na godzinę – mówił Grzegorz Walijewski.

Niż przyniesie także opady deszczu, największe na północy i zachodzie, gdzie może spaść od 10 do 15 litrów wody na metr kwadratowy. Słabsze opady prognozowane są na wschodzie i w centrum kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północnej, centralnej i zachodniej części kraju.

źródło: Polskie Radio 24

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Produkt Polski jest gwarancją znakomitej jakości polskiej żywności

Obawiam się, że w sezonie będziemy mieli problemy z pracownikami – Leszek Przybytniak