w

Suszarnia biomasy na Kępinie ma już wszystkie pozwolenia

Są pozwolenia od sanepidu, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Wód Polskich. Przeciwny budowie nadal pozostaje burmistrz Grójca, który czeka teraz na uwagi mieszkańców – informuje „Radio dla Ciebie”.

– Liczę na duży odzew – mówi „Radiu dla Ciebie” Dariusz Gwiazda. – Do 26 stycznia czekamy na informacje i ewentualne wnioski i uwagi mieszkańców czy instytucji. Po tym terminie będziemy dalej sprawę procedowali i będziemy chcieli odnieść się do tego czynnika społecznego, jakim jest udział społeczeństwa w konsultacjach – dodaje.

W lipcu grójecki magistrat poinformował o wszczętym postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na „Montażu instalacji do odzysku odpadów-suszarni biomasy na terenie działki nr 74 obręb Kępina”.

Plany utworzenia suszarni biomasy, gdzie miałyby być suszone wytłoki z jabłek, zaniepokoiły mocno okolicznych mieszkańców. W internecie powstała petycja wyrażająca sprzeciw wobec tej inwestycji (podpisało się pod nią około 500 osób). – Mieszkańcy ulicy Granicznej, powstałe piękne osiedla na ul. Sienkiewicza, ogród rekreacyjny EDEN, to obszar, którego nieprzyjemna i zatruwająca życie woń może bezpośrednio dotknąć dzięki tej szkodliwej dla nas inwestycji – wyliczali.

Jak zapewniał w „Radiu dla Ciebie” inwestor budowy, inwestycja nie będzie generować nieprzyjemnych, sfermentowanych zapachów, a wpływ zakładu na środowisko ma być neutralny. Włodzimierz Przybylski, prezes firmy Arex kilkukrotnie zaznaczał, że suszarnia biomasy a biogazownia to całkiem co innego.

źródło: grojec24.net

foto: Życie Grójca

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KRUS: Emerytury i renty oraz rodzicielskie świadczenia wyższe

Cena 2 zł za kilogram jabłek w sklepie oznacza, że sadownik dostał mniej niż 1 złoty