w

Stop marnowaniu żywności, czyli co będzie robić Instytut Ogrodnictwa?!

FOTO: Instytut Ogrodnictwa - PIB
Stop marnowaniu żywności, czyli co będzie robić Instytut Ogrodnictwa – PIB, aby ograniczyć straty w łańcuchu dostaw?
Dane m.in. dostarczone przez Nauka w Polsce pokazują, że Polacy w ciągu roku marnują niemal pięć milionów ton żywności. Jest to bardzo duża ilość, biorąc pod uwagę, że 60% zmarnowanej żywności pochodzi z gospodarstw domowych.
Produkcja i przetwórstwo żywności odpowiada za łącznie 30% strat żywności. Podczas transportu i magazynowania marnuje się mniej niż 1%. Handel odpowiada za straty na poziomie ok. 7%, a gastronomia niewiele powyżej 1%.
Aby ograniczyć straty i marnotrawienie żywności w Instytut Ogrodnictwa – PIB prowadzony jest projekt – powstaje nowoczesne Laboratorium Fizjologii Pozbiorczej Produktów Ogrodniczych (LFPPO) wyposażone w specjalistyczną aparaturę pomiarową i nowoczesna baza chłodnicza.
Instytut Ogrodnictwa – PIB z pewnością stanie się już wkrótce najbardziej prestiżową jednostką badawczą w kraju, ale także jedną z najnowocześniejszych na skalę europejską. To pozwoli nam pracować nad szeregiem tematów badawczych dotyczących możliwości wydłużania trwałości przechowalniczej owoców i warzyw.
W dobie dużych zmian w handlu międzynarodowym i zmieniających się rynków zbytu polskich owoców i warzyw, dopracujemy także technologie pozwalające na daleki transport bez uszczerbku na jakości!
zródło: FB INSTYTUT OGRODNICTWA
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minister rolnictwa zwrócił uwagę, że „polski eksport nie był w ostatnim czasie już tak znaczący jak przed laty”

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk przedstawił najpilniejsze zadania do rozwiązania w rolnictwie.