w ,

Stawki za zbiór truskawek z tuneli i szklarni

foto: istockphoto

Zbiór truskawek właśnie trwa w uprawie tunelowej i szklarniowej. Stawki jakie płacą producenci pracownikom za zbiór, różnią się od siebie. Często wyznacznikiem ile otrzymuje pracownik za zbiór, jest to czy ma zapewnione wyżywienie i nocleg w gospodarstwie.

W rozmowie z producentami truskawek dowiadujemy się, że w okolicach Grójca i Warki za zbiór truskawki z tunelu i szklarni pracownicy otrzymują od 13 do 16 złotych za godzinę pracy. Stawki godzinowe są rozbieżne i zależą od zakwaterowania, dojazdu i wyżywienia pracowników.

Nie mam dużo truskawki, ale aktualnie zrywamy Flair i za zbiór płacę 14 złotych za godzinę. Pracownicy wymieniają się i część pieli w gruncie a pozostali zrywają z tunelu – informuję producent truskawek z Góry Kalwarii.

Co ciekawsze w rozmowie z niektórymi producentami z okolic Czerwińska dowiadujemy się, że stawka za zbiór truskawki z tunelu lub szklarni wynosi od 1,5 do 2,5 złotych za łubiankę.

„Ja nie wiem ile zapłacę, jak ktoś mnie pyta o stawkę to mówię, zapłacę tyle ile wszyscy” – informuje producent truskawki szklarniowej.

Jeśli chodzi o aktualną sytuację na rynkach hurtowych, truskawki są sprzedawane w cenach od 15 do 20 złotych za kilogram.

Oczywiście w kwestii stawek za zbiór owoców, zdarzają się na grupach społecznościowych ogłoszenia z zawyżonymi stawkami, w celu zwabienia większej ilości pracowników:

Poszukujemy osób do zbioru truskawek od początku czerwca. Darmowe zakwaterowanie w świeżo wyremontowanym mieszkaniu. Zbiory rano oraz w godzinach popołudniowych. Stawka za kobiałkę z szypułką – 3 złote. Plantacja zadbana, czysta, ściółkowania oraz nawadniana. Praca województwo zachodniopomorskie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Susza – jak przeciwdziałać stosując krzem organiczny

Nowa skrzynia w Landini Rex 4 już dostępna: JOYSTICK