w

Stawki ekip za cięcie ręczne sadu w grudniu 2022r.

foto: istockphoto

W styczniu 2019 roku ekipy do cięcia sadów brały od 120 do 190 złotych dniówki.

W grudniu 2020 roku ekipy do cięcia sadów ceniły się od 150 do 200 złotych za dzień pracy jednej osoby.

W 2021 roku stawki za cięcie wynosiły od 180 złotych nawet do 220 złotych za dzień pracy.

A jakie stawki w grudniu 2022 roku ?

Sześcioosobowa ekipa do cięcia z okolic Grójca,  w ciągu dnia jest w stanie zrobić hektar sadu – informuje Pan Mateusz, właściciel ekipy.

W 2022 roku stawka za cięcie wynosi od 200 nawet do 300 złotych za dzień pracy jednej osoby.

Zatrudniam do ciecia w kwocie 200-220 złotych/osoba/dzień, moja dniówka wynosi 300 złotych. Po mojej stronie jest transport, oraz całe wyposażenie pracowników w odpowiedni osprzęt do pracy. Pracujemy na terenie powiatu Grójeckiego – informuje Pan Mateusz, i zostawia kontakt telefoniczny w sprawie usługi cięcia przez swoją ekipę( tel.: 535 695 476 )

Jak informuje Pan Krzysztof Urbański, znany od wielu lat ekspert od cięcia drzew, nieważne jest ile, kto bierze, a ile hektarów zrobi w określonym czasie.

W tym roku nie tnę ze swoją ekipą. Gospodarze, u których świadczyłem usługi dają mi swoich pracowników do przyuczenia. Wolą zapłacić pracownikowi 15 złotych na godzinę, niż wynajmować ekipę za 25 złotych za godzinę. Chodzę do gospodarstw sadowników uczyć ciąć drzewa pracowników. Stawki, jakie słyszę w okolicy za cięcie sadu przez ekipy to od 220 do 250 złotych/ osoba / dzień  – informuję Krzysztof Urbański.

Niektóre ekipy rozliczają się godzinowo za wykonaną prace w sadzie. Stawka godzinowa za wykonanie cięcia sadu w okresie zimowym wynosi 20 – 30 złotych. Niektórzy tnący sady doliczają do tego koszt dojazdu. Przypomnijmy, tylko że w 2020 roku stawka godzinowa wynosiła od 18 do 25 złotych!

Wielu sadowników mających małe powierzchnie sadów informuje, że będą w tym roku ciąć sami sady, co jest zrozumiałe, ponieważ 3 osobowa rodzina jest w stanie spokojnie w ciągu sezonu zimowego obciąć swój sad. 

Co ciekawsze wraz ze wzrostem cen za cięcie sadu przez ekipę, wzrosło wśród sadowników zainteresowanie maszynami do cięcia mechanicznego oraz usługami.

Stawki za cięcie mechaniczne sadu

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

  1. I tak powinno być za cięcie Gorzowa zapłata a te mechaniczne ciecie w dupe sobie mozna wsadzić pały zostają i zdyrce jak to rwac później a zaraza okropnie i do tego bawelnica nie to jakaś porażka ręczne ciecie i koniec przecież te ścięte polowie wilki jakie beda na drugi rok paly a wes to pozniej wytnij masakra

Pogoda na poniedziałek

Od 1 grudnia 2022 r. można składać wnioski o dodatek elektryczny.