w ,

Stawki dla pracowników za zbiór malin w 2022r.

foto: istockphoto

Tematem burzliwym wśród producentów malin obecnie jest, kwota, jaką należy zapłacić pracownikowi za zbiór malin.

Kwoty za zerwaną łubiankę lub pojemnik różnią się w zależności od regionu. Stawka za zbiór jest również uzależniona od tego czy pracownicy mają zakwaterowanie oraz wyżywienie u gospodarza.

Plantatorzy, którzy rozpoczęli zbiory malin podają, że płacą obecnie od 2,00 zł do 4,00 zł za kilogram zerwanych malin. Obowiązują również stawki za zbiór trzy-kilogramowej łubianki/koszyczka, gdzie plantatorzy wtedy płacą od 6,00 do 8,00 złotych. Stawki wyżej wymienione obowiązują w sytuacji, gdy pracownik nie mieszka na gospodarstwie i gospodarz nie oferuje wyżywienia.

A co, gdy pracownicy mają zakwaterowanie i wyżywienie po stronie gospodarza?

Wśród informacji, jakie podają plantatorzy malin, padają stawki od 3,50 do 5,00 złotych za koszyczek/łubiankę z zakwaterowaniem i wyżywieniem pracowników.

W przypadku stawki od kilograma zerwanych owoców, padają oferty od 2,00 do 2,50 zł/kg  z wyżywieniem i zakwaterowaniem dla pracowników.

Producenci malin uważają, że stawki za zbiór dla pracowników są wystarczająco dobre, gdyż w ciągu jednego dnia (około 10 godzin) pracy, pracownicy sezonowi są w stanie zarobić od 200 do 300 złotych.

Maliny w tunelach – koszty założenia plantacji?

Koszt zbioru mechanicznego upraw jagodowych w 2022r.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Są w stanie ale piszecie o tych co zapieprzaja jak małe samochodziki nie każdy ma spryt średnio trzeba pisać A nie najlepszego rwacza to dniówki średnio 140 zł żaden rarytas

Są pierwsze wiśnie na rynkach hurtowych – sprawdziliśmy ich ceny !

Ceny borówki na rynkach hurtowych – 6 lipca 2022r.