w ,

Skupujący obniżają ceny malin i wprowadzają limity

foto: istockphoto

Ceny malin znowu spadły. Skupujący informują, że cena spadła bo jakość owoców obniżyła się przez pogarszające warunki atmosferyczne.

Jeśli chodzi o ceny malin to zauważalna jest duża rozbieżność w cenach na skupach od samego początku uruchomienia skupu. W poniedziałek ceny za maliny były na poziomie do 14,00 do 15,00  złotych za kilogram. Ceny jednakże znowu nieco spadły.

Aktualnie na dzień 13 lipca maliny są skupowane od 12,00 do 14,00 złotych za kilogram ( w niektórych punktach skupu z podziałem na kategorie jakości).

Na forum plantatorów malin pojawiły się informacje o limitach na punktach skupy. Producenci twierdzą, że skupy nie odbierają towaru od każdego, a od wybranych. Wielu plantatorów zostało odesłanych z skupów do innych punktów. Sytuacja ta może być robieniem „sztucznego tłoku”, która ma na celu zwiększenie podaży owoców.

Dodajmy tylko, że główni skupujący maliny, sprowadzają ją również z Mołdawii i Ukrainy – co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na towar.

W tym roku skup malin budzi bardzo dużo emocji.

Stawki dla pracowników za zbiór malin w 2022r.

UDOSTĘPNIJ

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Coś mi się wydaje że przez te pomówienia oskarżenia o fałszowaniu towaru i wymyślaniu strajków ze 18 zł to za mało. Czeka nas cena 8 zł. Tak to jest jak się chce zabłysnąć .

  2. Coś mi się wydaję, że maliny które pochodzą z Ukrainy są pryskane środkami, które nie są dopuszczone na terenie unii europejskiej. Jeśli się mylę to przepraszam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pryszczarek mszycojad grasuje w sadach – informuję IPSAD

Ceny czarnych porzeczek na skupie wynoszą już 9,00 zł/kg !