w ,

SIVANTO prime – innowacyjny produkt bezpieczny dla owadów pożytecznych oraz pszczół

Od bieżącego sezonu polscy sadownicy będą mieli do dyspozycji nowe „narzędzie” do ochrony poszczególnych gatunków sadowniczych przed szkodnikami. SIVANTO PRIME jest innowacyjnym insektycydem, z wyjątkowym profilem bezpieczeństwa dla owadów pożytecznych oraz pszczół i innych zapylaczy. Stworzenie jego substancji aktywnej – flupradifuron, zostało zainspirowane naturalnym związkiem stemofoliną, wyizolowanym z azjatyckiej rośliny leczniczej Stemona Japonica

Substancja aktywna flupyradifuron pobierana jest bardzo szybko przez roślinę. Wykazuje działanie systemiczne w roślinie, docierając wraz z sokami roślinnymi na drodze translokacji nawet do ukrytych lub trudno dostępnych dla środków kontaktowych szkodników żerujących. Charakteryzuje się również działaniem translaminarnym, posiadającym zdolność do przemieszczania się do sąsiednich komórek. Preparat jest skuteczny przeciwko owadom żerującym na spodniej stronie, nawet jeśli aplikowany jest tylko na wierzchnią stronę liścia.

SIVANTO PRIME  działa na układ nerwowy szkodnika poprzez nikotynowy receptor acetylocholiny. W konsekwencji prowadzi do szybkiego zaprzestania żerowania szkodników, co ostatecznie prowadzi do ich śmierci. Zaobserwowano również, że stosunkowo w niedługim czasie od zastosowania środka wydalanie spadzi przez  mszyce zostało silnie ograniczone, nawet w przypadku żerowania mszyc na spodniej części liścia. Produkt ten zapewnia doskonałą kontrolę wielu form dorosłych i larwalnych szkodników ssących takich jak mszyce, miodówki, mączliki.

 

Sivanto Prime wykorzystuje unikalną koncepcję  formulacji, opartą na specyficznym systemie emulagotora, który nigdy wcześniej nie był używany przez Bayer.  Pozwala to na łatwe użycie produktu, doskonałą rozpuszczalność i dobrą mieszalność oraz wysoką przyswajalność. Przeprowadzone doświadczenie udowodniły  iż Sivanto Prime wykazuje zwiększoną odpornośc na zmywanie przez deszcz.

Sivanto Prime jako nowoczesny środek owadobójczy charakteryzuje się wyjątkowym profilem bezpieczeństwa. Został przetestowany w warunkach laboratoryjnych oraz badaniach terenowych z wykorzystaniem upraw atrakcyjnych dla pszczół i innych zapylaczy. Charakteryzuje się niską toksycznością wewnętrzną zarówno dla ich form dorosłych, jak i larw pszczół. Badania wykazują iż Sivanto Prime stosowany zgodnie z zaleceniami etykietowymi  nie ma negatywnego wpływu na żerowanie pszczół miodnych, ich aktywności, rozwoju oraz żywotności rodziny. 

Sivanto Prime można uznać za bezpieczny produkt dla najbardziej popularnych owadów pożytecznych   np. Drapieżne roztocza, dorboczynki, złotooki, biedronki oraz bzygowate. 

Jest idealnym rozwiązaniem do zintegrowanego zwalczania szkodników mając na uwadze zrównoważone zarządzanie gospodarstwem a jednocześnie dbając o środowisko.

*Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cięcie mechaniczne – cenne uwagi sadownika!

Początek marca przynosi 19 °C!