w

Sezon na truskawki dobiega końca przez pogodę

Wysoka temperatura w połączeniu z ulewami sprawia, że dobiega końca sezon na truskawki, ponieważ te gniją już na polach. Choć zbiory zapowiadały się nieźle, to prawdopodobnie będą one mniejsze niż przed rokiem.

Tragiczna sytuacja producentów truskawek. Truskawki gniją na polach!

Jak poinformowała PAP Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, nadal trwa skup truskawek przez firmy przetwórcze. W ubiegłym roku skup tych owoców został zakończony już pod koniec czerwca.

Przetwórcy mają problem z zakupem jakościowych truskawek do mrożenia. Możliwe, że kupią w tym roku o 30 proc. mniej surowca. Za truskawki odszypułkowane nadające się do mrożenia firmy płacą obecnie z dostawą do zakładu od 3,70 zł do 4,0 zł za kg. Rok temu pod koniec skupu cena była na poziomie 3,90-4,20 zł za kg.

Kolejne spadki cen truskawek na skupach…

Koniec sezonu na truskawki potwierdza w PAP ekspert rynku hurtowego w Broniszach Maciej Kmera. – Truskawek na rynku jest znacznie mniej, a co się z tym wiąże rośnie ich cena – wyjaśnił i dodał, że dobra jakościowo truskawka kosztuje w Broniszach od 7 do 10 zł/kg.

źródło: finanse.wp.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skradziono zraszacze nadkoronowe! Sadownik prosi o pomoc w znalezieniu złodzieja!

Zmiany związane z szacowaniem szkód i udzielaniem pomocy