w

Sadownik okradziony przez swoich pracowników z Ukrainy!

Policjanci z Warki przedstawili zarzut kradzieży trzem mężczyznom, którzy okradli swojego pracodawcę. 41, 31 i 20-letni obywatele Ukrainy wynieśli z garażu elektronarzędzia. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im do 5 lat więzienia.

Jak informuje rzecznik prasowy Policji w Grójcu: W niedzielę pracownicy, sadownika mieli wrócić do domu po skończonych pracach w gospodarstwie. Właściciel gospodarstwa zobaczyć, że nie ma ich przed czasem, a z garażu zniknęły narzędzia.

Policjanci z komisariatu w Warce otrzymali zgłoszenie od właściciela gospodarstwa sadowniczego o kradzieży elektronarzędzi z garażu. Policjanci prowadzący czynności ustalili, że sprawcami kradzieży prawdopodobnie są pracownicy sezonowi zatrudnieni przez pokrzywdzonego. Okazało się, że trzej obywatele Ukrainy wyjechali, chcąc powrócić do miejsca zamieszkania. Niezwłocznie przekazano informację do innych jednostek policji na temat osób mogących być sprawcami kradzieży.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie na terenie podległym lubelskiej policji zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Odzyskano również utracone mienie. Sprawcy po przewiezieniu do grójeckiej komendy, wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży. Zabezpieczono także środki pieniężne na poczet przyszłej kary.

źródło: Policja / nadkom. Agnieszka Wójcik

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. A dobrze. Tylu już okradli a te durne sadowniki nadal się jeszcze tego nie nauczyli. Że kiedy Ukrainiec kończy pracę w Polsce to nie może wrócić do domu tylko z pieniędzmi. On musi wrócić z prezentami dla rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sadownicy zamiast Pellacolu stosują … ?! Sposób na sarny i zające?

Białoruś nie zawiezie już gruszek do Rosji?