w ,

Sadownik alarmuje: Niektórzy nie zebrali przemysłu, a jadą Chloropiryfosem …

Czytelnicy (sadownicy) alarmują nasz portal o niewłaściwych zabiegach stosowanych przez niektórych z sąsiadów.

Część gospodarstw zakończyła zbiory, ale wciąż pozostaje spory odsetek tych, którzy zbierają jabłka. Problem, jaki zgłaszają sadownicy, to niewłaściwe wykonywanie zabiegów Chloropiryfosem.

Czy, mógłbym poprosić o pomoc w napiętnowanie sprawy: ostatnio pogoda gorąca, część ludzi rwie jabłka, cześć skończyła, wiatr hula, niektórzy nie zebrali przemysłu, a sąsiedzi jadą Chloropiryfosem. Takie nieodpowiedzialne zabiegi narażają na niebezpieczeństwo!
– pisze do naszej redakcji sadownik.
Sytuacja jest straszna. U mnie zbiory, a obok sąsiad pryska Chloropiryfosem. Ja dziś zgłosiłem tę sytuację do Piorinu. Wystarczy przejechać się w południe koło sadów i czuć to z kilometra kto pryskał.
– pisze sadownik.
Dziś koło mnie gość pryskał Chloropiryfosem i go przegoniłem, jak poszedłem do sadu tam to byłem w szoku normalnie cały przemysł pod drzewami leży niezebrany.
– alarmuje kolejny sadownik.

Czy, sadownicy stosujący ten preparat mają świadomość konsekwencji jakie wynikają z tego typu zabiegów? Czy, sadownicy zdają sobie sprawę, że tego typu zabiegi o tej porze na jabłkach, które zalegają na ziemi są nieodpowiedzialne oraz zabronione!

Jeśli są Państwo świadkiem sytuacji, gdzie sąsiad wykonuje zabieg zakazanym produktem, lub niezgodnie z jego wskazaniem to zgłoście tę sytuację, napiętnujcie. Pojedyncze nieodpowiedzialne tego typu zdarzenia niestety rzutują na całą branżę.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zwalczanie bawełnicy korówki – raz a skutecznie!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Zgodnie z zaleceniami zdrowego żywienia, warzywa i owoce powinny być podstawą zbilansowanej diety.

Jesień w szkółce – Wykopywanie drzewek owocowych ze szkółki