w

Rekordowe samozbiory u rolnika! Przybyli ludzie z całego województwa!

foto: tarnogorski.info

Niedzielne samozbiory truskawek w Księżym Lesie w gminie Zbrosławice zakończył się ogromnym sukcesem. Ludzie z całego województwa śląskiego przybyły do powiatu tarnogórskiego, by wziąć udział w tej wyjątkowej okazji – czytamy na portalu tarnogorski.info

–  Samozbiory udane, pogoda dopisała. Przez najbliższe dwa dni nie ma potrzeby wchodzić na pole, ponieważ dzisiaj zebrano wszystkie dojrzałe owoce – oznajmił pan Manfred, właściciel plantacji w rozmowie z portalem tarnogorski.info

Bardzo fajna nauka dla dzieci. Aby produkt był na półce trzeba go zebrać i jak się okazuje nie jest to łatwa praca (nie mówię tutaj o zbieraniu mechanicznym). Syn zadowolony i świadomy w jaki sposób truskawka jest zbierana aby była dostępna w marketach. Frajda nauka i super spędzony czas – czytamy w komentarzu zamieszczonym przez jedną z uczestniczek samozbiorów.

Na polu można było spotkać liczne rodziny, które po godzinie 17:00 zdążyły zebrać niemal wszystkie dojrzałe truskawki z wyznaczonego obszaru. Rolnik zaprasza ponownie w czwartek. Relacja z samozbiorów niżej w filmie:

Zasada zbrosławickich samozbiorów jest prosta. Każdy przychodzi, je tyle ile chce, a to co uzbiera, płaci 9 zł za kilogram. W razie pytań można dzwonić bezpośrednio do rolnika: 605-313-099. Podajemy również adres: ul. Wiejskiej 53, Księży Las w gminie Zbrosławice – podaje kanał TARNOGORSKI na YouTube.

źródło: tarnogorski.info

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwój 1-go pokolenia tarcznika niszczyciela w sezonie 2023

Grupa Azoty – Spółce grozi katastrofa?