w

Rekord Guinnessa pobity! Oto największa borówka świata!

Miłośnicy borówek z pewnością będą zachwyceni tą wiadomością! Po raz kolejny został pobity rekord Guinnessa w kategorii największego owocu borówki. Nowy rekordzista jest imponujący – waży aż 20,4 g! To o 4,2 g więcej niż poprzedni rekordzista z Australii Zachodniej, który ważył 16,2 g.

Rekordowa borówka została zgłoszona przez Costa Group i pochodzi z odmiany Eterna. Wyhodowano ją w ramach uznanego na całym świecie programu poprawy różnorodności Costa’s Variety Improvement Program. Program ten ma na celu hodowlę nowych odmian borówek, które będą przystosowane do uprawy w różnych regionach świata, w tym w obu Amerykach, Maroku, Chinach i południowo-wschodniej Afryce.

Imponujący wynik

Nowy rekord Guinnessa w kategorii największej borówki świata to imponujące osiągnięcie. To nie tylko dowód na siłę natury, ale także na zaangażowanie hodowców w dostarczanie konsumentom coraz lepszych owoców.

Rekordowa borówka z Australii!

13 listopada 2023 roku na farmie jagodowej Costa w Corindi w Nowej Południowej Walii w Australii pozyskano największą borówkę świata.

Olbrzymi owoc waży 20,40 g (0,71 uncji) i ma średnicę 39,31 milimetrów. Pochodzi z uprawy Brada Hockinga, Jessici Scalzo i Marie-France Courtois.

Źródło: Costa Group

UDOSTĘPNIJ

Sytuacja w rolnictwie wciąż jest trudna. Fala bankructw może być nie do zatrzymania

Komisja Europejska odrzuciła pomysł embarga na Rosję i Białoruś