w

Prezes Kampol-Fruit tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Przeszukano firmę i prywatne mieszkania.

foto ilustracyjne: istockphoto

Klika dni temu policjanci na wniosek prokuratury zatrzymali 51-letniego Piotra F., prezesa Kampol-Fruit. Jak ustalili śledczy, spółka nie wypłaciła rolnikom kwoty ponad 9,5 mln złotych. Piotr F. usłyszał 35 zarzutów dotyczących oszustw.

Policjanci zatrzymali 51-latka na terenie woj. łódzkiego, gdzie mężczyzna zamieszkiwał. Policjanci dokonali także kilku przeszukań firm i mieszkań prywatnych. Zabezpieczyli na poczet przyszłych kar kwotę około 40 tys. złotych.

Piotr F. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszał łącznie 35 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę osób i podmiotów rolniczych.

Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

„W toku przesłuchania podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i składał wyjaśnienia, których treści na tym etapie postępowania nie ujawniamy” – mówi prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Policjanci skierowali wnioski o wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanego, na łączną kwotę w wysokości ponad 8 mln złotych. Prezesowi spółki Kampol-Fruit grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: spottedlublin.pl

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sadownicy strajkowali w Brukseli! Producenci otrzymują mizerne pieniądze za owoce, gdy sklepy mają wysokie marże!

Prezes Grupy Azoty: Najważniejszą informacją dla rolników jest to, że nawozy są dostępne …