w

Prawo zakazujące pakowania większości owoców i warzyw w tworzywa sztuczne

foto: pixabay.com

We Francji weszło w życie nowe prawo zakazujące pakowania większości owoców i warzyw w tworzywa sztuczne.  Od 1 stycznia 2022 roku ogórki, pory, marchewki i około 30 innych owoców i warzyw nie  będą już sprzedawane w plastiku.

Z zakazu będą zwolnione opakowania powyżej 1,5 kg, podobnie jak pokrojone lub przetworzone owoce. Niektóre odmiany warzyw i owoców, w tym pomidory koktajlowe lub owoce miękkie, takie jak maliny i jagody, dostaną więcej czasu, aby znaleźć alternatywy dla plastiku, ale opakowania plastikowe będą stopniowo wycofywane dla wszystkich owoców i warzyw do 2026 roku.

Prezydent Emmanuel Macron nazwał zakaz „prawdziwą rewolucją” i powiedział, że pokazuje on zaangażowanie kraju w proces całkowitego wycofywania plastiku do 2040 roku.

Uważa się, że ponad jedna trzecia warzyw i owoców we Francji jest sprzedawana w opakowaniach plastikowych. W oświadczeniu Ministerstwo Środowiska stwierdziło, że Francja wykorzystuje „oburzającą ilości” tworzyw sztucznych jednorazowego użytku i że nowy zakaz „ma ograniczyć stosowanie plastiku i zwiększyć wykorzystania materiałów alternatywnych”.

Zakaz jest częścią wieloletniego programu wprowadzonego przez rząd Macrona, w ramach którego tworzywa sztuczne będą powoli wycofywane z wielu branż.

źródło: ekologia.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Chłodnie i sortowania Roja do kupienia

Jan Krzysztof Ardanowski dokonał podsumowania 2021 roku: „nie był to zły rok pod względem przyrodniczym”.