w

Pożar sprzętów sadowniczych. Właściciel wstępnie oszacował straty na kwotę około 2 mln zł.

Ustalamy dokładne okoliczności pożaru, do którego doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Cześniki – Kolonia w gm. Sitno. Ogień strawił halę, w której był sprzęt rolniczy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Właściciel wstępnie oszacował straty na kwotę około 2 mln zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna – czytamy na KMP Zamość.

O pożarze hali w miejscowości Cześniki – Kolonia w gminie Sitno dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony w niedzielę około godziny 20:15. Pożar gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Na szczęście w  wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Policjanci na miejscu zajęli się zabezpieczeniem terenu oraz ustaleniem szczegółów zdarzenia. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było uderzenie w dach hali pioruna.

W hali o powierzchni 66 metrów na 12,5 metra i wysokości około 8 metrów znajdował się sprzęt rolniczy i środki ochrony roślin. Spaleniu uległ ciągnik rolniczy, listwa sadownicza z przystawką, nawozy i kontener. Uszkodzone zostały też dwa inne ciągniki rolnicze, opryskiwacz, ładowarka oraz pojazd dostawczy. Wartość poniesionych strat 42-letni właściciel oszacował na kwotę około 2 milionów złotych.

Aktualnie pod nadzorem prokuratora wyjaśniamy sprawę i ustalamy dokładne okoliczności pożaru – czytamy w komentarzu Policji.

Autor: aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

źródło: KMP ZAMOŚĆ

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Preparaty poprawiające ukorzenianie truskawek w czasie sadzenia

Ceny aronii na skupie