Pogoda mocno zaskoczy sadowników. Po burzowym piątku wróci upał, ale tylko na chwilę

by kobieta

Po chłodnym i deszczowym piątku pogoda zacznie się poprawiać. Weekend przyniesie więcej słońca i wyraźny wzrost temperatury, jednak już na początku nowego tygodnia przez Polskę ponownie przejdzie aktywny front z burzami, intensywnymi opadami i silnym wiatrem. Dopiero od środy prognozy wskazują na powrót stabilniejszej, letniej aury.

Weekend z wyraźną poprawą pogody

Sobota przyniesie stopniową stabilizację. Na zachodzie kraju dominować będzie słońce, natomiast na wschodzie zachmurzenie będzie szybko ustępować. Temperatura wzrośnie do około 24°C w centrum i nawet 28°C na zachodzie Polski.

Jeszcze cieplej będzie w niedzielę. To właśnie tego dnia odnotujemy najwyższe temperatury w całym analizowanym okresie. Na północy termometry pokażą około 24°C, natomiast na południu kraju lokalnie nawet 30°C. Pogorszenie pogody może pojawić się jedynie na zachodzie, gdzie po południu prognozowane są burze z silniejszymi porywami wiatru.

Początek tygodnia ponownie z burzami

Poniedziałek przyniesie kolejne załamanie pogody. Przez kraj przejdzie aktywny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Miejscami zjawiska będą gwałtowne – możliwy jest grad, intensywne opady oraz porywy wiatru osiągające 70–80 km/h.

Temperatura obniży się do 19–24°C, a nad morzem i w rejonach górskich będzie jeszcze chłodniej.

We wtorek pogoda nadal pozostanie zmienna. Choć pojawi się więcej przejaśnień, nadal możliwe będą przelotne opady. Temperatury wyniosą przeważnie od 20 do 22°C, a na zachodzie kraju do około 25°C.

Od środy powrót letniej aury

Druga połowa tygodnia przyniesie ponowną poprawę pogody. Od środy będzie coraz więcej słońca, a temperatura wzrośnie do 25–28°C.

Najcieplejszy dzień przypadnie prawdopodobnie na czwartek. W wielu regionach kraju będzie pogodnie, a termometry wskażą od 27°C w centrum do nawet 31°C na zachodzie Polski.

Pogoda ważna dla sadowników i plantatorów

Najbliższe dni będą wymagały uważnego śledzenia prognoz. Po intensywnych opadach i burzach w piątek oraz ponownie na początku przyszłego tygodnia lokalnie może dojść do podtopień, uszkodzeń owoców przez grad oraz łamania pędów wskutek silnego wiatru. Weekend stworzy natomiast dobre warunki do prowadzenia prac polowych i sadowniczych, choć w zachodniej części kraju warto mieć na uwadze możliwość niedzielnych burz.

Zostaw komentarz

Może Cię również zainteresować

Kobieta w sadzie
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.