w

Płoną sady w Australii

Stolica jabłek w AUSTRALII była jednym z najbardziej dotkniętych regionów, gdy w weekend wybuchł pożar.

Szkody zostały wyrządzone  na  terenie 75ha sadów jabłkowych Montague Fresh w Batlow, gdy w sobotę pożar o powierzchni 318 000 ha Dunns Road zniszczył u podnóża Snowy Mountains, zmniejszając w popiół maszyny, sady i tysiące zwierząt.

Tylko około 5000 jabłoni na granicy posiadłości w Montague zostało uszkodzonych z łącznej liczby około 200 000 jabłoni. Montague powiedział, że niektóre sady i budynki w rejonie Batlow poniosły poważne szkody, a firma współpracuje z innymi plantatorami, aby oszacować plony na nadchodzący sezon.

„Chociaż straty te będą miały wpływ na podaż jabłek, w nadchodzącym sezonie będzie dostępna znaczna ilość wysokiej jakości jabłek z regionu Batlow dostępnych w sprzedaży w całej Australii.”

Mieszkający w Batlow Brad Harvey powiedział, że około 12 ha sadu jabłkowego jego ojca zginęło w pożarze. Instalator i wykonawca wrócił do nieruchomości ojca w niedzielę rano, aby ocenić szkody. Na szczęście oszczędzono pozostałe 30 ha nieruchomości, a także ich bydła i domu.

Australia produkuje rocznie około 300 000 ton jabłek.

źródło: https://www.weeklytimesnow.com.au/agribusiness/horticulture/australian-bushfires-batlow-apple-growers-slowly-assess-damage/news-story/0611e7eafb11e1c9a6917b4d16e6ac10

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rosja chwali się rekordowymi zbiorami …

Pracodawcy: Od 1 stycznia 2020 r. stawka godzinowa wynosi 17 zł brutto?!